Ana SayfaKadınİstanbul'da alışverişin saatleri değişti!

İstanbul’da alışverişin saatleri değişti!

- Advertisement -

İstanbul’da hava şartları kötüleşiyor. İstanbul Ticaret Odası haftasonu da etkisini gösterecek olan yoğun kar yağışı nedeniyle AVM saatlerinde değişiklik yaptı. Acil yapılması gereken alışverişlerinizi öğlen 12:00’den akşam 19:00’a kadar açık olacak alışveriş merkezlerinden yapabilirsiniz. Kuryelerin çalışmayacağını da göz önüne alarak, kar yoğunluğunu artırmadan ihtiyaçlarınızı karşılamanız öneriliyor.

AVM'ler 12.00-19.00 arası açık olacak

AVM’ler 12.00-19.00 arası açık olacak

Hava şartları alışveriş planlarınızı etkileyebilir

Aybars fırtınası ve yoğun kar yağışı, İstanbul’a geldi…

Etkisini artıracak kar nedeniyle kuryeler çalışmazken, AVM’lerin çalışma saatlerine de kısıtlama getirildi.

Kargolar çalışmaya devam edecek ancak motorlar hizmet vermeyeceği için internet alışverişinden aldığınız siparişlerde gecikmeler yaşanabilir.

Kar yağışı için alarm verildi. İstanbul’da kar tedbirleri genişletildi.

Meteoroloji megakentte turuncu alarm verdi, Valilik ise tedbirleri peş peşe duyurdu. İstanbul Ticaret Odası (İTO)’dan yapılan açıklamayla zorlu hava şartları düşünülerek, alışveriş merkezlerinin çalışma saatleri değiştirildi.

  • AVM’lerin bugünden itibaren bir sonraki duyuruya kadar saat 19.00’da kapanmasına; AVM otoparklarının kullanılmak üzere açık bulundurulmasına karar verildi
  • Motokuryeler, motor ve scooterların 10 Mart 2022 Perşembe günü günü saat 19.00′dan itibaren bir sonraki duyuruya kadar trafiğe çıkışının kısıtlanmasına, karar verildi.
  • Kargolar bugün çalışmaya devam ediyor. Fakat yaşanan hava muhalefeti nedeniyle gecikmeler yaşanabileceği konusunda bilgilendirme yapılıyor

14 Mart’a kadar etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle ihtiyaçlar ve alışveriş planlarınız konusunda önlem alabilirsiniz.

- Reklam -