Ana SayfaKadınDişlerinizi doğal yöntemlerle bembeyaz yapın

Dişlerinizi doğal yöntemlerle bembeyaz yapın

- Advertisement -

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? Dişler zaman geçtikçe sararmaya ve rengini kaybetmeye başlar. Özellikle yaşlandıkça dişlerdeki sarı renkler daha koyu görünmeye başlayabilir. Dış mine tabakası aşındıkça, altındaki sarı dentin tabakası görünür hale gelmeye başlar. Dentin, dış mine tabakasının altındaki ikinci kalsifiye doku tabakasıdır.

ÖNCELİKLE DÜZENLİ VE DOĞRU FIRÇALADIĞINIZA EMİN OLUN

ÖNCELİKLE DÜZENLİ VE DOĞRU FIRÇALADIĞINIZA EMİN OLUN

Ağız ve diş sağlığını korumak ve dişlerinizin beyaz kalmasını sağlamak için günde en az 2 kez dişlerinizi doğal diş macunu ile fırçalamalısınız.

DEFNE YAPRAĞI VE PORTAKAL KABUĞU

DEFNE YAPRAĞI VE PORTAKAL KABUĞU

Defne yaprağı dişlerde oluşan mikropların yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Defne yaprağı ve portakalı bir arada kullanarak dişlerinizi doğal beyaz rengine kavuşturabilirsiniz.

Defne yaprağını un haline gelene kadar ezin ve rendelenmiş portakal kabuğu ile karıştırın.

Dişlerinizi bu karışım ile fırçalayarak kolayca dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

TARÇIN VE ADAÇAYI İLE BAKTERİLERDEN ARINDIRIN

TARÇIN VE ADAÇAYI İLE BAKTERİLERDEN ARINDIRIN

Dişlerinizde oluşan bakteri ve iltihapları adaçayı ve tarçın ile temizleyebilir, karbonat ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Dişlerinizi normal diş macunu ile fırçaladıktan sonra ağzınızı iyice çalkalayın. Daha sonra 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı adaçayını iyice karıştırın. Her akşam yatmadan önce bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. 1 haftanın sonunda dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

KARBONAT, TUZ VE SİRKE İLE BEMBEYAZ DİŞLER

KARBONAT, TUZ VE SİRKE İLE BEMBEYAZ DİŞLER

Karbonatın ve tuzun dişleri beyazlatmada kullanılan etkin yöntemler biri olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Sirke ise dişlerde oluşan lekelerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Karbonat, sirke ve tuzdan 1 çay kaşığı alın ve bir kap içerisinde karıştırın.

Hazırladığınız karışımı diş fırçanıza sürün ve dişlerinizi fırçalayın. Bu karışımı haftada en fazla 3 kez uygulamalısınız.

KÖMÜR İLE DİŞ BEYAZLATMA

KÖMÜR İLE DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerinizdeki lekeleri çıkartmak için kömür kullanabilirsiniz. Kömürün dişlerdeki lekeleri çıkardığı, diş pigmentlerine iyi geldiği, dişleri bakteri ve toksinlerden arındırdığı söylenmektedir. İçeriğinde aktif kömür bileşeni bulunan diş macunlarını da dişlerinizi beyazlatmak için kullanabilirsiniz.

Burada kullanılan kömür, aktif bileşenlere sahip ve özel olarak üretilen, diş beyazlatmak için kullanılan kömürdür. Normal kömürün diş beyazlatma etkisi yoktur. Bu sebeple normal kömür diş beyazlatmak için kullanılmaya çalışılmamalıdır.

MUZ KABUĞU İLE GÜÇLÜ BEYAZ DİŞLER

MUZ KABUĞU İLE GÜÇLÜ BEYAZ DİŞLER

Muz kabuğu evde sıkça uygulanan diş beyazlatma yöntemlerinden biridir. Muz kabuğu, potasyum, magnezyum ve manganez bileşenlerini içermektedir.

Bu nedenle muz kabuğunu dişinize direk sürerek dişlerinizi kolaylıkla beyazlatabilirsiniz.

LİMON VE KARBONAT İLE DİŞ BEYATLATMA

LİMON VE KARBONAT İLE DİŞ BEYATLATMA

Evde diş beyazlatmak isteyen kişiler limon ve karbonat karışımını kullanabilirler. Bir çay kaşığı karbonatı bir kâseye koyarak üzerine birkaç damla limon sıkın. Karışımı köpükler oluşana kadar karıştırın.

Daha sonra diş fırçanıza karışımdan bir miktar sürerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu karışım bir haftada en fazla 2 kez kullanılmalıdır. Çünkü karışım asidik özelliklere sahip olduğu için çok fazla kullanıldığında dişlere ve diş etlerine zarar verebilmektedir.

ÇİLEK İLE DİŞ BEYATLATMA

ÇİLEK İLE DİŞ BEYATLATMA

Çilek, diş yüzeyinde meydana gelen sararmaları ve plak oluşumunu önlemektedir. İçerisinde yer alan malik asit ve lifler sayesinde dişlerinizi beyazlatmanıza yardımcı olmaktadır.

Çilekleri ezerek püre haline getirin ve dişlerinizi bu püre ile fırçalayın. Kısa zamanda dişlerinizin ne kadar beyazladığını fark edeceksiniz.

Hindistan cevizi yağının dişleri beyazlatmaya yardımcı olduğu söylenmektedir. Aynı zamanda dişlerdeki plak ve bakterileri temizleyici özelliği de bulunmaktadır.

1-2 çay kaşığı hindistan cevizi yağını 10-30 dakika boyunca ağzınızı çalkalamak için kullanın.

Bu işlemi yaparken yağı yutmamaya ve boğazınıza temas etmemesine özen gösterin. İşlemi tamamladıktan sonra normal diş macunları ile dişlerinizi fırçalayın.

KARBONATLA DİŞ BEYAZTLATMA

KARBONATLA DİŞ BEYAZTLATMA

Dişlerinizi düzenli olarak karbonat ile fırçaladığınızda beyazladıklarını hemen fark edeceksiniz. Bu yöntemi bir hafta içerisinde en fazla 2 veya 3 kez uygulamalısınız.

ELMA SİRKESİ İLE DİŞ BEYAZLATMA

ELMA SİRKESİ İLE DİŞ BEYAZLATMA

Elma sirkesi dişleri beyazlatmak için kullanılmaktadır. 2 çay kaşığı elma sirkesini yarım bardak su ile karıştırarak 30 saniye boyunca gargara yapın. Ardından dişlerinizi normal diş macunu ile fırçalayın.

2014 yılında inekler üzerinde yapılan bir araştırmada elma sirkesinin dişlerde beyazlatıcı etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır.

- Reklam -