Ana SayfaKadınİlişkinizdeki sorunları tamir etmenin yolları

İlişkinizdeki sorunları tamir etmenin yolları

Bir ilişki, biraz çaba göstermeniz ve içinde kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gereken düzenli bir iştir. Hepimiz ondan en iyi sonucu almayı ve mutlu olmayı umarak bir ilişkiye başlarız. Keyifli akşam yemeği randevuları, romantik anlar, aşk sözleri ve gülücükler sonsuza kadar süremez. Bir ilişkide sorunlar, inişler ve çıkışlar normaldir ancak ilişkideki sorunlar ortaya çıkmaya başladığında veya kavgalar sağlıksız ve incitici olmaya başladığında, ilişkinin tüm özünü yeniden değerlendirmeniz gerekir.

- Advertisement -

İLETİŞİM BOYUTU

İLETİŞİM BOYUTU

Mükemmel bir iletişim, birbirlerinin duyguları, deneyimleri ve günlük aktiviteleri hakkında derin bir konuşma yapmayı içerir. Partnerinize tüm dikkatinizi vermeli ve düşüncelerinizi ve fikirlerinizi etkili bir şekilde ve hiçbir şeyi geri çekmeden iletmelisiniz .

İletişim tüm şüpheleri ortadan kaldırır ve varsayımlara yer bırakmaz. Partnerinizle sık sık konuşmuyorsanız, ilişkinizin başarısız olduğunun işaretlerinden biridir.

Yapabilecekleriniz :

Kendinizi daha fazla ifade ederek başlayın ve eşinizi de aynısını yapmaya teşvik edin. Yargılayıcı olma dürtüsüne diren ve konuşmayı takip ettiğini göstermek için göz teması kur.

KAVGALAR

KAVGALAR

Bir ilişkide kavga etmek, sağlıklı bir ilişkinin işaretidir . Sorun, kavga nefrete, uzun molalara ve incitici sözlere dönüştüğünde ortaya çıkar.

Kavgalarınız incitici sözler alışverişini ve en ufak bir şey için birbirinize saygısızlık etmeyi içeriyorsa, bu ilişkinizin başarısız olduğunun işaretlerinden biridir. Bu nedenle, bir ilişkinin yürümesi zor olacaktır .

Yapabilecekleriniz :

Kendinize bazı sorular sorun. Bu kavgaların sebepleri nelerdir? Büyük bir kavga yaratmadan farklılıklarınızı nasıl daha iyi iletebilirsiniz?

FIRTINA SESSİZLİĞİ

FIRTINA SESSİZLİĞİ

Kavgalardan kaçınmak ve sessizleşmeye başlamak ilişkilerin başarısız olmasının nedenlerinden biridir. Bu, ikinizin de birbirinize değer vermediği anlamına gelir. Kavga etmenin olumsuz bir şey olduğunu bilerek büyüdük. Bu nedenle, ilişkimizi güçlendireceklerini düşünerek onlardan kaçınma eğilimindeyiz .

Kavgalar kaçınılmazdır, bu yüzden onlardan kaçınmak yerine yönetmenin yollarını aramalısınız. Değilse, ilişkinizin başarısız olduğunun işaretlerinden biridir.

Yapabilecekleriniz :

Sakin olun ve tartışmalardan kaçınmak yerine nedenlerini tartışın.

Örneğin, partneriniz vegan ise ve siz değilsiniz. En iyisi, herkesin istediği yemeği almasını sağlamanın yollarını aramaktır. Karışıklığı önlemek için evdeki yemek kaplarını etiketlemek kadar az zaman alabilir.

İLGİSİZLİK VE GÖRMEZDEN GELME

İLGİSİZLİK VE GÖRMEZDEN GELME

Bazen bir ilişkide sık iletişim kurmak, ilişkinin mükemmel olduğunu anlamına gelmez.

Partneriniz, onlarla belirli konuları tartışırken duygularınızı görmezden geliyorsa, bu bir ilişki başarısızlığının işaretidir.

Yapabilecekleriniz :

Partnerinizin endişelerini dikkatlice dinleyin , kabul edin ve onlarla birlikte olduğunuzdan emin olun.

Daha da iyisi, ona durum hakkında ne düşündüklerini sorabilir ve birlikte çalışabilirsiniz .

ORTAK PLANLAR VE GELECEK

ORTAK PLANLAR VE GELECEK

Çiftler birlikte plan yapmadığında, size yeterince değer vermedikleri veya saygı duymadıkları anlamına gelir .

Gelecek için büyük planlar olmak zorunda değil. Örneğin, randevu gecelerini birlikte planlamak bir ilişkiyi güçlendirebilir.

Yapabilecekleriniz :

Partnerinizi ilişkiye eşit katkıda bulunan biri olarak görün . Partnerinize sadece hafta sonu planınızı anlatmak, onlara saygı duyulduğunu ve değer verildiğini hissettirebilir.

SEVGİ EKSİKLİĞİ

SEVGİ EKSİKLİĞİ

Bir ilişkiyi ilişki yapan şey sevgidir. İlişkinin bir noktasında, sahip olabileceğiniz diğer taahhütler nedeniyle birbirinize karşı hissettiğiniz duygu ve tutku azalacak.

Bununla birlikte, eşinizin dokunuşu düşüncesi sizi rahatsız ediyorsa, ilişkinizin başı dertte demektir.

Yapabilecekleriniz :

Partnerinizle nasıl hissettiğiniz konusunda derin bir tartışma yapın. İkinizin de en son ne zaman eğlendiğini konuşun ve bu anları yeniden uyandırmanın bir yolunu bulun.

GÜVEN SORUNLARI

GÜVEN SORUNLARI

Güven, mutlu ve tatmin edici bir ilişkinin ayrılmaz bir parçasıdır . Bir ilişkinin büyümesine ve huzuruna katkıda bulunur. Bir ilişkide güven eksikliği varsa, bu ilişkinizin başarısız olduğunun işaretlerinden biridir.

Güven eksikliği, partnerinizden şüphe duymanıza neden olur ve onlardan bilgi saklamanıza neden olur. Güven eksikliği, zayıf duygusal destek, zayıf uyumluluk, güvenilirlik vb. gibi çeşitli faktörlere sahiptir ve ilişkinin bozulmasının bir nedenidir.

Yapabilecekleriniz :

Güven kırıldığında, düzeltmek zor olabilir. Yine de partnerinizle görüşebilir ve ilişkiye bağlı olduğunuzu onlara bildirebilirsiniz .

Ayrıca, sadık kalarak ve her zaman sözlerini ve sözlerini tutarak bir ilişkinin yürümesini sağlayabilirsiniz .

ZAMAN SORUNLARI

ZAMAN SORUNLARI

Partnerinizi ancak birlikte kaliteli zaman geçirdiğinizde daha iyi tanıyabilirsiniz. Birlikte zaman geçirmek, ilişkiyi güçlendirmeye ve gelişme için daha fazla şans sağlamaya yardımcı olur.

Bunu sık sık yapmıyorsanız veya eşiniz bir araya gelmek için her türlü yoldan kaçınıyorsa, ilişkinizin başarısız olduğunun işaretlerinden biridir. Bu nedenle, ilişkiyi yürütmekte zorlanacaksınız.

Yapabilecekleriniz :

Bunun nedenini belirlemek için zaman ayırın. Partneriniz meşgul olabilir ya da çalışmanın stresi onu etkiliyor olabilir. Bunu anlayın ve ne kadar küçük olursa olsun zaman yaratmak için bilinçli bir çaba gösterin.

İLİŞKİ DE ÜÇÜNCÜ KİŞİ

İLİŞKİ DE ÜÇÜNCÜ KİŞİ

Bir ilişkide diğer insanlara hayran olmak zaman zaman hissedilebilen olası bir durumdur ancak kontrol altında olmadığı sürece ilişkiyi bitiren en büyük sorun haline gelir.

Onlar hakkında hayal kurmaya ve onlarla bir ilişki görmeye başladığınızda, bu ilişkinizin başarısız olduğunun işaretlerinden biridir.

Yapabilecekleriniz :

Duygularınızı eşinize yönlendirin ve ikinizin de inşa ettiği tüm güzel anıları düşünün.

TÜKENMİŞLİK VE ÇARESİZLİK HİSSİYATI

TÜKENMİŞLİK VE ÇARESİZLİK HİSSİYATI

Partneriniz size yük olduğunuzu veya onları rahatsız ettiğinizi hissettirdiğinde, ilişkinin başı dertte demektir.

Bu durum genellikle diğer kişi ilişkiden bıktığında veya bazı sorunlar yaşadığında ortaya çıkar.

Yapabilecekleriniz :

Partneriniz sizi rahatsız hissettiriyorsa, bunun nedeni bazı zorluklar yaşıyor olmaları olabilir. Bu konuda konuşmalarını sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. İçinden bir şey çıkmazsa ilişkiyi bırakmanın zamanı gelmiştir .

- Reklam -