Ana SayfaKadınUyurken neden takılarınızı çıkarmalısınız?

Uyurken neden takılarınızı çıkarmalısınız?

Her insanın vazgeçemediği bir takısı vardır. Öyle ki adeta vücudumuzun bir parçası gibi kabul ediyor ve yatarken bile bu takıları çıkarmıyoruz. Ama aslında takılarla uyumak zannettiğinizden daha zararlı olabilir. Peki uyurken neden takı takmamanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu haberden sonra yatarken hepsini çekmecenize kaldıracağınızdan eminiz…

YÜZÜKLER SABAH DAHA ZOR ÇIKABİLİR

- Advertisement -

Uyurken dokularımızda sıvı birikir. Sabah uyandığımızda ellerimizde ve ayaklarımızda şişmenin nedeni de budur. Eğer parmağınızda yüzük varsa, şişen parmaklarınız nedeniyle yüzüğü çıkarmak daha zor olacaktır. Parmağınıza sıkışan yüzüğü çıkarmak için sabun ya da yağ kullanabilirsiniz.

KALİTESİZ BİR UYKU ÇEKERSİNİZ

KALİTESİZ BİR UYKU ÇEKERSİNİZ

Yatarken kolyenizi çıkarmıyorsanız, kolyenin zincirleri boynunuza ve çarşaflarınıza dolanacak ve gece boyunca sürekli uyanmanıza neden olacaktır. Eğer kolyelerinizi çıkarmak istemiyorsanız, yumuşak maddelerden yapılanları tercih edin.

CİLDİNİZİ TAHRİŞ EDEBİLİR

CİLDİNİZİ TAHRİŞ EDEBİLİR

Takılarda kullanılan bazı maddeler alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor. Eğer alerjik bir bünyeniz varsa yapay takılardan uzak durmanızda fayda var. En düşük 14 ayarlık altın takılar cildinizle daha uyumlu olabilir.

KULAK MEMENİZDE SARKMA OLABİLİR

KULAK MEMENİZDE SARKMA OLABİLİR

Uzun süre takılan ağır küpeler, kulak memesinde sarkmaya neden olabilir. Kulaklarınızın ara sıra dinlenmesine izin vermeniz çok önemli. Bu nedenle yatarken küpeleri çıkarmalısınız.

BAKTERİYE NEDEN OLABİLİR

BAKTERİYE NEDEN OLABİLİR

Sürekli temizlenmeyen takılarda bakteri birikimi olabilir. Ellerinizi yıkamadan önce takılarınızı çıkarmalı ve onları da ayrı yıkamalısınız.

TAKILAR ZARAR GÖREBİLİR

TAKILAR ZARAR GÖREBİLİR

Uyurken evlilik yüzüğünüzü de çıkarmanız önemli. Çünkü uyku sırasında takılar da hasar görebilir. Evlilik yüzüğünüzün uzun yıllar sağlam kalabilmesi için uyurken takmaktan kaçınmalısınız.

Bu haber ilginizi çekebilir: İngiliz Kraliyet Ailesi’nin her zaman harika görünmesinin 6 sırrı

- Reklam -