Ana SayfaYaşamdanEn iyi ve en güzel Hollywood dizileri! 2022’de izlenmesi gereken Hollywood dizisi...

En iyi ve en güzel Hollywood dizileri! 2022’de izlenmesi gereken Hollywood dizisi tavsiyeleri

- Advertisement -

En iyi ve güzel Hollywood Dizileri, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Tüm dünyayı etkisi altına alan, gerçek olaylardan esinlenilmiş veya tamamen kurgu olan en iyi ve güzel Hollywood dizilerini öğrenebilir ve buna göre de izleyebilirsiniz. Sizler için “En iyi ve güzel Hollywood Dizileri! 2022’de izlenmesi gereken Hollywood dizisi tavsiyelerini” derledik. En iyi ve güzel Hollywood dizilerinin başında Shadow and Bone, Lupin, Resident Alien, The Boys, Your Honor, Modern Family, La Casa De Papel, Succession, Stranger, Dark ve Chernobly dizileri geliyor.

EN İYİ VE EN GÜZEL HOLLYWOOD DİZİLERİ

EN İYİ VE EN GÜZEL HOLLYWOOD DİZİLERİ

En iyi ve güzel Hollywood dizileri özellikle dizi izlemeyi seven kişiler tarafından merak edilerek araştırılmaktadır. Dizilerin konular ve ne anlatıldığı ile IMDB puanları da dizi seçimi konusunda oldukça belirleyicidir. En iyi ve güzel Hollywood dizileri şu şekildedir:

Shadow And Bone (Gölge ve Kemik): IMDB puanı 8,2 olan dizide Rus Krallığında yetimhanede büyüyen bir kız bir erkek iki gencin orduya katılmasını konu edinir. Evren iki ayrılır ve bir tarafta karanlık güçler diğer tarafta insanlık ve büyücü ordusu vardır. 

Eric Heisserer tarafından Netflix için geliştirilen bir Amerikan fantezi televizyon dizisi olan Shadow and Bone. Amerikalı yazar Leigh Bardugo tarafından yaratılan Grishaverse’deki iki kitap serisine dayanıyor. Bunlar, Gölge ve Kemik üçlemesi ve Kargaların Altı İkilisi.

Leigh Bardugo’nun Grishaverse romanlarından uyarlanan dizide Jessie Mei Li, Ben Barnes ve Archie Renaux başrollerde

TThe Falcon And The Winter Soldier

TThe Falcon And The Winter Soldier

Malcolm Spellman tarafından Disney+ için oluşturulan ve 19 Mart 2021’de dijital platformda yerini alan Amerikan mini internet dizisinin IMDB puanı 8,2. Bir Marvel dizisi olan dizide iki süper kahramanın bir araya gelerek düşmanlara karşı ettikleri mücadele anlatılıyor. En kaliteli diziler arasında yer alan dizi Macera, Aksiyon ve Fantastik türlerinde. Dizinin başrollerinde ünlü karakterlere, beyazperdede de olduğu gibi Anthony Mackie ve Sebastian Stan ikilisi hayat vermeye devam ediyor.

Resident Alien

Resident Alien

Peter Horgan ve Steve Parkhouse‘un imzasını taşıyan Resident Alien çizgi romanını ekran uyarlaması olan Resident Alien dizisinin IMDB paunı 8,4 ve 2021 yılının en yüksek puan alan dizisi olarak biliniyor. Dizi çizgi romandan uyarlanmıştır ve ana karakter de Harry’dir. Karakter özel bir görev için dünyaya gelir ve doktor kimliğine bürünür. Sonrasında yaşadığı aksiyon dolu olaylar ise dizide anlatılır. Dizinin türü komedi, bilimkurgu ve dram türüdür. Aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan ve bilim kurgu ile komediyi buluşturan “Resident Alien”ın başrolünde Alan Tudyk yer alıyor.

Superman And Lois

Superman And Lois

Dizide Superman/Clark Kent karakterini Tyler Hoechlin, Lois Lane’i ise Elizabeth Tulloch canlandırdığı Superman And Lois: en bilindik süper kahramanlardan biri olan Süpermen’in dizisi. IMDB puanı 8,0 olan dizide Clark kent ve Lois Lan evli ve bebekleri olan bir çifttir. Çalışan ebeveyn olmanın tüm stres ve baskısı ile boğuşan Clark ve Louis çocukları için daha basit bir yaşam kurmak isterler ve bu yüzden Smallville’e geri dönerler. Sonrasında olaylar gelişir. Dizi, Dram, Macera ve Fantastik türde bir yapım.

WandaVision

WandaVision

Disney+ için oluşturulan ve 15 Ocak 2021’de dijital platformda yerini alan Jac Schaeffer’ın Amerikan mini internet dizisi WandaVision isimli TV dizisinin başrollerinde Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff / Scarlet Witch), Paul Bettany (Vision)yer alıyor.

Dizinin çıkacağının haberi verildiğinden beri Marvel severleri heyecanlandıran bu dizi ilk iki bölümünde kartlarını çok açık oynamıyor. İzleyicilerden oldukça olumlu tepkiler alan dizinin IMDB puanı ise 8,0.

Marvel karakterleri arasında sayılan Wanda Maximoff and Vision 2021 yılında yayınlanmış olan bir mini dizi. Avengers Endgame filminin sonrası anlatılan Fantastik, Komedi, Dram türündeki dizi 6 bölümden oluşan bir mini seri.

Your Honor (Yargıç)

Your Honor (Yargıç)

İsrail TV dizisi Kvodo’dan uyarlanan Your Honor’da başrolü Breaking Bad’deki Walter White karakteriyle tanınan Bryan Bryan Cranston üstleniyor. Bir Amerikan drama televizyon dizis olan Your Honor, 6 Aralık 2020’de Showtime’da gösterime girdi. Ağustos 2021’de dizi ikinci sezon için yenilendi. IMDB’den 8,1 puan alan dizi Polisiye türündeki Your Honor dizisinde bir üniversite öğrencisinin arabasıyla birine vurup sonra kaçması ile gelişen olaylar dizinin konusunu oluşturur.

New Orleans’ta yaşayan saygın bir yargıç olan Michael Desiato (Cranston)’nun bir trafik kazasıyla değişen hayatını anlatan dizide, eşinin zamansız ölümünün ardından tek başına büyüttüğü oğlu Adam (Hunter Doohan)’ın arabayla giderken motosikletli bir gence çarpıp öldürmesi, Michael’ı oğlunu korumak için yasaları çiğnemek zorunda kalacağı tehlikeli bir yola sürüklüyor

Succession

Succession

Emmy Ödülleri’nde 2020 En İyi Drama Dizisi Seçilen HBO Yapımı Succession’ın IMDB puanı 8,6. Succession dizisinde uluslararası iş konuları ve aile sadakati konuları işleniyor. Dram, Kara Mizah türünde olan dizi en beğenilen Hollywood dizileri arasında yer alıyor. Succession, Jesse Armstrong tarafından yaratılan bir Amerikan Kara Mizah, Dram televizyon dizisi. 3 Haziran 2018’de HBO’da prömiyerini yapan Kara Mizah türündeki dizide, ailenin reisi Logan Roy’un sağlığıyla ilgili belirsizliğin ortasında şirketin kontrolü için savaşan Roy ailesi konu ediliyor.

2022'DE İZLENMESİ GEREKEN HOLLYWOOD DİZİSİ TAVSİYELERİ

2022’DE İZLENMESİ GEREKEN HOLLYWOOD DİZİSİ TAVSİYELERİ

2022’de en beğenilen ve mutlaka izlenmesi gereken birçok Hollywood dizisi bulunuyor, en iyi diziler birçok kişi tarafından merak ediliyor. Biz de sizin için son dönemin en güncel dizilerinin dışında, tarihi 2022 öncesinde dayanmasına rağmen halen en iyi diziler listelerinde top 10’da yer alan ve mutlaka izlenmesi gereken en iyi bazı dizilerini derledik.

Modern Family: 2009 yılında çıkan Modern Family dizisinin IMDB puanı 8,7 olarak belirlenmiştir. En iyi komedi dizileri arasında sayılan dizide 3 farklı ailenin yaşamı ele alınmaktadır.

Dexter: IMDB puanı 8,7 olan dizide adli tıp görevlisi olarak çalışan bir kişinin hayatı ve yaşadıkları anlatılır. Aynı zamanda bu kişi seri katildir ve suçlardan kurtulan kişileri öldürür. Dizi dram, gizem ve suç türündedir.

The Crown: IMDB puanı 8,7’dir ve dizide Kraliçe 2.Elizabeth’in hayatı ve tahta geçtikten sonraki yaşamı anlatılır.

La Casa De Papel: Son dönemlerin en beğenilen dizilerinden biridir ve IMDB puanı da 8,8’dir. Dizide Profesör lakaplı kişinin planladığı soygun için kendine bir ekip seçmesi ve İspanyol Kraliyet Darphanesi ile İspanya Merkez Bankasını soyması konusu işlenmiştir.

- Reklam -