Ana SayfaYaşamdanWhatsApp web eklentisiyle tarayıcılarda güvenliği arttıracak

WhatsApp web eklentisiyle tarayıcılarda güvenliği arttıracak

- Advertisement -

WhatsApp’ın Code Verify adını taşıyan yeni tarayıcı eklentisi, potansiyel bir saldırganın WhatsApp’ın web uygulaması üzerinden gönderilen ve alınan verilere erişimi engelliyor. Böylece uçtan uca şifrelenmiş sohbetlerin koruması artırılıyor.

Meta bu özelliklerle mesajlaşma servisinin ana cihaz dışındaki cihazlarda da pürüzsüz ve kolay şekilde kullanılabilmesini amaçlanıyor. Bu özelliğin çıkışından bu yana servisin web uygulamasının kullanımı artarken, bunun da güvenlik konusunda yeni ihtiyaçlar doğurduğu ifade ediliyor.

Cloudflare destekli eklenti, standart yöntemleri otomasyon desteğiyle uygulaması sayesinde fark yaratıyor ve teknik bilgiden bağımsız olarak sürecin anlaşılmasını kolaylaştırıyor.

Tarayıcı eklentisi kontrolünü tamamlamasının ardından bir trafik ışığı sistemiyle kullanıcılara sorun olup olmadığını gösteriyor. Yeşil ışık her şeyin sorunsuz işlediği anlamına geliyor. Sarı ışık sayfanın yenilenmesi gerektiğini veya Code Verify’a parazit yapan başka bir tarayıcı eklentisinin olduğunu gösteriyor. Kırmızı ışık ise doğrudan bir problemi sembolize ediyor. WhatsApp’ın destek sayfasına göre, eklenti tespit edilen sorunun çözümüne yardımcı olacak.

WhatsApp için hazırlanan yeni tarayıcı eklentisi kullanıcıların mesajlarına erişemeyecek veya mesajları okuyamayacak. Buna ek olarak, Cloudflare’e veri iletimi de yapılmayacak.

- Reklam -