Ana SayfaYaşamdanBruce Wills demans ile mi mücadele ediyor?

Bruce Wills demans ile mi mücadele ediyor?

- Advertisement -

Zor Ölüm filminin ikonik yıldızı Bruce Wills’in demans (bunama) hastalığı ile mücadele ettiğine dair spekülasyonlar başladı. Altıncı His, Ucuz Roman, Zor Ölüm, 5. Element, 12 Maymun gibi sinema tarihinde önemli yeri olan filmlerin başarılı ve yakışıklı oyuncusu Bruce Wills’in demans ile mücadele ettiğine dair söylentiler, The Insider ve popüler Youtube kanalı Half in the Bag gibi yayınların yorumlarında ciddi ciddi tartışılıyor.

Türkiye’de özellikle belli bir yaş üstü için Mavi Ay (Moonlighting) dizisindeki David Addison karakteri ile tanınan Zor Ölüm’ün yıldızı Bruce Wills’in demans ile mücadele ettiğine dair dedikodular su yüzüne çıktı.

1985 – 1989 yılları arasında yayınlanan Mavi Ay dizisinde David Addison karakterine 1997 yılında kaybettiğimiz ünlü seslendirme sanatçısı Alev Sezer hayat veriyordu ve Wills’i tüm Türkiye, Alev Sezer’in sesi ile tanıyordu.

Hollywood’un bol ödüllü oyuncusu Bruce Wills son dönemde irili ufaklı pek çok yapımda yer almaya başladı. Yıldız, bu nedenle hayranları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Ancak geçtiğimiz günlerde Bruce Wills ile ilgili yapılan açıklamalar kendisinin neden bu kadar ortalama yapımda yer aldığını açıklar nitelikteydi. 

İkonik aksiyon filmi yıldızı Bruce Willis’in erken başlangıçlı hafıza kaybıyla mücadele ettiği ve hala çalışabiliyorken mümkün olduğunca çok para kazanmak için pek çok filmde ve reklamda yer aldığı açıklandı. Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan sinema oyuncusu ve müzisyen Bruce Wills hayranları, bu yıl 19 Mart’ta 67 yaşına girecek yıldızın düzinelerce düşük bütçeli filmde yer almasını eleştiriyordu. Zor Ölüm’ün ikonik yıldızının sağlığı son haftalarda internette yenilenen spekülasyonların konusu oldu.

IMDB’ye göre, eski A-lister 2022’de neredeyse bilinmeyen 11 filmde rol alıyor. Bunlar Fortress 3, Paradise City, White Elephant, Wire Room, Corrective Measures, Die Like Lovers, The Wrong Place, Fortress: Sniper’s Eye, Vendetta, A Day to Die and Gasoline Alley adlı yapımlar.

Nitekim popüler YouTube kanallarından biri olan Half in the Bag’da 5 Şubat 2022 tarihinde yayınlanan “The Bruce Willis Fake Movie Factory” başlıklı videoda fenomen tartışıldı ve sektörde Willis’in bir kulaklık aracılığıyla sufle aldığı söylentilerine değinildi. 

"Evet, bu doğru"

“Evet, bu doğru”

Half in the Bag’da 5 Şubat 2022 tarihinde yayınlanan “The Bruce Willis Fake Movie Factory” başlıklı videosunun yayınlanmasının ardından Bruce Wills’in yakın tarihte rol aldığı Hard Kill, Survive the Night ve Trauma Centre dahil olmak üzere birkaç filmini yöneten Matt Eskandari, hafıza kaybı söylentilerini ele almak için videonun yorum bölümüne girdi. Eskandari, “Bruce Willis’in demans hastası olduğunu bir yerde okudum. Wills, çevresinde neler olup bittiğinin gerçekten farkında değil” yorumunda bulunan kullanıcıya şu cevabı verdi:

Evet bu doğru. Onunla dört film yönettim, bu yüzden ilk elden biliyorum. Bruce gibi bir efsanenin gözlerimizin önünde kötüye gittiğini görmek üzücü.

Yine Willis’in Quentin Tarantino, Brian De Palma ve Wes Anderson gibi yönetmenlerle çalıştıktan sonra “gözden düştüğünü” söyleyen başka bir kullanıcıya yanıt veren Eskandari, kullanıcıya cevaben açıkça “Onun bunaması var” yazdı.

Wills’in hafıza kaybı ile mücadele ettiği ve ailesiyle daha fazla vakit geçirmek istediğine dair söylentiler Ocak 2021’de başlamıştı. Wills tam bu sıralarda Covid-19 kısıtlamaları kapsamındaki maske takma kuralını ihlal ettiği için bir eczaneden çıkarılmıştı.

Los Angeles’ta bir eczanede görüntülenen Bruce Willis’in, maske takmayı reddetmesi üzerinde, eczanedeki ve eczane kapısının önündeki fotoğrafları pek çok magazin sitesinde yer aldı. Eczaneden çıkarılmasının ardından açıklama yapmayı reddeden Wills, daha sonrasında yaptığının bir hata olduğunu söylemişti. Ancak dedikodu servisi çalışmaya devam etti ve ünlü yayın The Insider’da Wills’in maske takmayı açıkça unuttuğu iddia edildi ve resmi olarak erken başlangıçlı bunama teşhisi konmasa da “birkaç yıldır kişisel bir savaş yürütüyor” yorumları yapıldı.

Yine The Insider’da yayınlanan habere göre 2019 yapımı Glass’ın çekimleri sırasında da Wills’in aslında demans ile mücadele ettiğinin altı çizildi.

James McAvoy ve Anya Taylor-Joy’un başrolünü üstlendiği Split (Parçalanmış) ile Bruce Willis ve Samuel L. Jackson’ın başrollerini üstlendiği Ölümsüz (Unbreakable) filmlerinin devam halkası olan ve üçlemenin son filmi olan Gerilim türündeki Glass’ta Wills, Kevin Wendell Crumb’ın (James McAvoy) kişiliklerinden birisi olan Beast’in peşine düşen ve onu bastırmaya çalışan David Dunn karakterini canlandırıyordu.

The Insider’da Glass filminin çekimleri sırasında Wills’in replikleri hatırlamakta zorlandığı için repliklerin kesip tekrar kurgulandığı, hatta üzerine dublaj yapıldığı yazıldı. Habere göre Glass filminde Bruce Wills çoğu zaman kapüşonlu olduğu için dublör kullanıldı ve ona rehberlik etmesi için sürekli olarak bir asistan hazır tutuldu. 

GLASS (2019)

GLASS (2019)

Jason Blum, Marc Bienstock ve Ashwin Rajan’ın da yapımcılığını üstlendiği M. Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği 2019 Amerikan süper kahraman filmi. Film, Shyamalan’ın önceki filmleri Ölümsüz, Parçalanmış ve Kırılmaz üçlemesinin üçüncü ve son filminin bir geçişi ve devamı niteliğindedir. Filmde devlet tarafından gözetim altına alınan Elijah Price (Samuel Lee Jackson), David Dunn (Bruce Wills) ve Kevin Wendell Crumb’ın (James McAvoy) hikayesi anlatılır. Kevin’in çoklu kişilik bozukluğu vardır. David Dunn’ın amacı ise bunu durdurmak ve Kevin’ın alter egolarından olan Beast adlı kişiliği bastırmaktır.

- Reklam -