Ana SayfaYaşamdanEn iyi ve güzel İtalyan dizileri! 2022'de izlenmesi gereken İtalyan dizisi tavsiyeleri

En iyi ve güzel İtalyan dizileri! 2022’de izlenmesi gereken İtalyan dizisi tavsiyeleri

- Advertisement -

Dünya üzerinde zamanını dizi izleyerek geçiren geniş bir kitle bulunmaktadır. Hatta diziler filmlere göre daha çok seyredilmektedir. Çünkü filmlere göre dizilerin daha heyecanlı olduğu bilinmektedir. Keyifle İzlenen dizilerin yeni sezonları merakla beklenmektedir. En iyi ve güzel İtalyan dizileri ve 2022’de izlenmesi gereken İtalyan dizisi tavsiyelerini derledik.

En iyi ve güzel İtalyan dizileri

En iyi ve güzel İtalyan dizileri

Dizilerin içeriği kadar yapıldığı ülkelerde çok önemlidir. Çünkü bazı ülkelerin yapımı olan diziler son derece zevkle takip edilmektedir. Bu ülkelerden biriside İtalya’dır. İtalyan yapımı olan dizilerin arasında birçok farklı türden dizi bulunmaktadır.

İtalyan dizilerinin sayısı oldukça çoktur. Tabi bu diziler arasında bazılarının daha çok ön planda yer aldığı bilinmektedir. 2022 yılında izlenmesi gereken oldukça ilgi çekici İtalyan dizileri bulmak mümkündür. Aksiyon, dram, romantik ve daha birçok türden İtalyan dizileri bulunmaktadır.

Around the World in 80 Days

Fate: The Winx Saga

Luna Nera

Framed! A Sicilian Murder Mystery

Sadakat

Generation 56K

2022’de İzlenmesi Gereken İtalyan Dizisi Tavsiyeleri

Around the World in 80 Days

İtalyan yapımı olan bu dizide oldukça ilgi çeken başarılı bir konu bulunmaktadır. Phileas Fogg adlı bir adamın iddiaya girmesi üzerine 80 günde dünyayı dolaşması gerekmektedir. Tabi bu yolculukta Fogg’un başında birçok macera gelecektir. David Tennant, Leonie Benesc ve Ibrahım Koma başrollerde yer alıyor.

Fate: The Winx Saga

Fate: The Winx Saga

İtalya yapımı olan bu dizinin macera ve aksiyon dolu bir yapım olduğu dikkat çekmektedir. Abigail Cowen, Hannah Van Der Westhuysen ve Precious Mustapha adlı oyuncular dizide rol almaktadır. Dizinin ilham kaynağı ise ünlü animasyon yapımı Winx Club olarak bilinmektedir.

Luna Nera

Luna Nera

İlk sezonu 2020 yılında yayına çıkan Luna Nera adlı dizi en iyi İtalya yapımları arasında gösterilmektedir. Dizide bir cadı hikayesi işlenmektedir. 17. yüzyıl İtalya’sında yaşayan bir genç kız cadılardan oluşan bir aileye üyedir. Onun cadı olmasından dolayı erkek arkadaşının babası peşine düşer.

 

 Fantastik, dram ve gerilim türünden oldukça iyi bir dizi örneğidir. Nina Fotaras ve Nathan Macchioni başrollerde karşımıza çıkıyor. Dizideki hikayenin çok heyecanlı bir şekilde ilerlediği görülmektedir.

Framed! A Sicilian Murder Mystery

Framed! A Sicilian Murder Mystery

2022 yapımı olan dizide Salvatore Ficarra, Valentino Picone ve Anna Favella yer alıyor. İtalya yapımı olarak yayına başlayan dizide iki televizyon teknisyeninin hikayesi anlatılmaktadır. Bu iki televizyon teknisyeni yanlışlıkla bir cinayet mahallinde şüpheli konuma düşerler.

 

 Komedi ve polisiye türünden olan bu dizi oldukça kaliteli bir yapımdır. Bunun yanında İtalya’ya ait yapımlar arasında önemli bir yerde bulunmaktadır. 

Sadakat

Sadakat

Dram ve romantik türündeki dizilerden hoşlanan kişiler için bu İtalya yapımı dizi oldukça iyi bir seçimdir. 2022 yılında en iyi İtalya dizileri arasında Sadakat dizisi de yer almaktadır. Mutlu gibi görünen bir evliliğin farklı bir boyuta taşınması konu olarak işlenmiştir.

 

 Dizide Leonardo Carradori ve Camilla Carniello rol almaktadır. Ayrıca oyunculukların oldukça başarılı olduğu görülmektedir. 

Generation 56K

Generation 56K

Komedi türünden olan Generation 56K İtalya yapımı olan eğlenceli bir dizidir. Dizide işlenen konu ise oldukça ilgi çekmeyi başarmaktadır. Tesadüf eseri karşılaşan 30’lu yaşlardaki iki kişi, hayatlarının çok farklı olduğu 1998 yılını hatırlarlar. Tabi bundan sonrası komedi ve romantik bir hikaye ile devam edecektir. Ayrıca dizide zaman zaman dram unsurları da yer almaktadır.

 

 Dizideki başroller arasında Angelo Spagnoletti, Cristina Cappelli ve Gianluca Colucci bulunmaktadır. İtalyan dizileri arasında çok ilgi çeken bir yapım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

- Reklam -