Ana SayfaKadınBir ilişkiyi yeniden kurmanın 5 adımı

Bir ilişkiyi yeniden kurmanın 5 adımı

İlişkinizde zor bir dönem yaşadığınızda bu zordur. Özellikle de birbirinizi hala çok seviyorsanız ama bir şekilde o ya da bu yoldan sapmışsanız. Birçok ilişki mesafe ve zorluk zamanlarında dağılır. Ancak bunu okuyorsanız, muhtemelen farklı bir yol, ilişkinizi yeniden kurma yolunu düşünüyorsunuzdur. Güzel haber şu ki, doğru adımlarla bu mümkün

- Advertisement -

İlişkinizi yeniden kurmaya karar vermek olumlu bir ilk adımdır. Ancak hazırlıklı olmanız gerekecek, onarıma giden yol uzun olabilir. İkiniz de ilişkinizi yeniden kurmaya çalışırken, çözülmesi gereken birçok eski duygu ve alışkanlık ve yeni hatıralar olacak.

Ancak, ikiniz de birbirinizi seviyorsanız ve ilişkinizi yeniden kurmaya kararlıysanız, hiçbir şeyi başarmak çok zor olmayacaktır. 

Eski ilişkinizin küllerinden birlikte büyüyecek olan ilişki, şüphesiz çok daha güçlü ve tatmin edici olacaktır.

Bir ilişkiyi yeniden inşa etmek için her iki tarafın da buna yatırım yapması gerekir.

Taraflardan biri, ilişkiyi yeniden kurmak için çalışmak istediğinin kararına veya farkına varmadıysa, bu ilişkiyi sürdürmeden önce dikkate alınması gerekebilecek bazı adımlar ve stratejiler vardır. Sonuçta bir ilişki iki kişi ile olur.

Geçmiş alışkanlıklarınızı değiştirin

Ortaklaşa konuştuktan sonra, ikinizin de hala ilişkinize bağlı olduğunuza karar verdiniz. İşte bu noktada, ikinizin de geçmiş alışkanlıklarınızı değiştirmek için çok çalışmanız gerekecek.

Hiç şüphe yok ki, ilişkinizin yeniden inşa edilmesi gerekiyorsa, bir şekilde suçlama, suçluluk ve eksiklik duyguları yaşayabilirsiniz. Güven eksikliği, samimiyet eksikliği, konuşma eksikliği ve ardından her iki tarafın eksikliğine eşlik edebilir, suçlama ve suçluluk gibi duygular ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, ikinizin de birbirinizle nasıl iletişim kurduğunu fark etmeye başlamanız önemlidir ve iletişiminizin daha sevgi dolu ve düşünceli olabilmesi için birbirinizle konuşma şeklinizi değiştirmek için çok çalışın .

Çünkü birbirinize sevgi ve saygı gösterdiğinizde, geçmiş ‘acılarınızın’ bazılarını çözmeye başlayacak ve ilişkinizi çok daha sağlam ve samimi olacak şekilde yeniden inşa etmenin tohumlarını ekecektir.

Mutsuz deneyimleri çözün

İkiniz de ilişkinizi yeniden kurmaya kararlı olsanız bile, bunun büyük bir kısmı artık geçmişinizin bir parçası haline gelen mutsuz deneyimleri çözmekle mümkündür.

Güvenle ilgili sorunlar varsa, aynı şekilde öfke, keder vb. için de ele alınmaları gerekir. Daha önce de belirtildiği gibi, nasıl daha iyi iletişim kuracağınızı öğrenmeniz gerekecek.

İdeal olarak bir ilişki danışmanı, hipnoterapist veya başka tür bir danışmanla çalışmak , bu sorunları kontrollü bir ortamda kolayca çözmenize yardımcı olacaktır. Bu sorunları yanlışlıkla birbirinize yansıtmamaya dikkat edin.

Bu, bir ilişkiyi yeniden inşa etmeye hiç yardımcı olmayacak ve kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz bir kısır döngüdür.

Destek için üçüncü bir taraf görmek zorsa, ilişkili duygular üzerinde çalışmak için yaratıcı görselleştirme kullanmayı deneyin – bu çok yardımcı olacaktır. Tüm duygular, ifade edilmesine izin verildiğinde çözülür. Böylece yaratıcı görselleştirme yoluyla, aşırı duygunun vücudunuzdan salıverilmesine izin vererek kendinizi görselleştirebilirsiniz.

Ve herhangi bir duygu hissederseniz veya ağlamak isterseniz, bu hislerin veya hislerin ifade edilmesine izin verin (bazen vücudunuzun bir yerinde bir karıncalanma hissi olarak ortaya çıkabilir), ifade edilmesi gereken herhangi bir şeyi ifade etmenize izin verin. durur – duracaktır.

Bu, bastırılmış duyguları serbest bırakacak ve olumsuz bir duyguyu bastırmadan ilişkinizi yeniden kurmaya konsantre olmanızı sağlayacaktır. Bu, sevgi dolu ve düşünceli bir şekilde iletişim kurmayı çok daha kolay hale getirecektir.

Herhangi bir kırgınlığı bırakın

Birisi bir ilişkiyi yeniden kurarken, geçmişteki düşüncesizliklerden kaynaklanan herhangi bir kırgınlığı veya incinmeyi bırakmak önemlidir.

Örneğin, bir ilişkiden sonra bir ilişkiyi yeniden kuruyorsanız, masum taraf sorunu bırakıp ilerlemeye gerçekten hazır ve istekli olmalıdır. Zorlu zamanlarda veya bir tartışma sırasında sürekli olarak atılan bir şey olmamalıdır.

İlişkinizi yeniden kurmaya kararlıysanız ancak herhangi bir takdir yetkisiyle uzlaşmakta zorlanıyorsanız, bağlılığınıza rağmen, bunu uzlaştırmanıza yardımcı olması için bireysel olarak bir üçüncü taraf danışmandan destek almanın zamanı gelmiş olabilir.

Bu küçük yatırım, uzun vadede ilişkinize büyük ödüller kazandıracak.

Kendinize daha derinden bakın

Bu, partnerinizle paylaşamayacağınızı hissedebileceğiniz kişisel bir çalışmadır ve bu kesinlikle sorun değil. Bunun üstesinden gelmek için yeterli alana sahip olmalısınız, ancak ilişkinizi yeniden kurmak gibi zor bir görev üzerinde çalışmaktan kaçınmak için bunu bir bahane olarak kullanmamak önemlidir (en azından onu onarmak istiyorsanız!).

İlişkinizdeki kararsızlıklardan sorumluysanız, bu ilişkiyi yeniden kurmanın bir kısmı, en başta yaptığınız şeyi neden yaptığınızı anlamanızı gerektirecektir. Belki de ilişkinizde soğuk ve mesafelisiniz ve bu sorunlara neden oldu, belki de öfke sorunları, kıskançlık, para, çocuk veya mal bakımıyla ilgili zorluklar vb.

Kendinize daha derinden bakmanın ve hayatınızda her zaman sahip olduğunuz kalıpları fark etmenin zamanı geldi.

Bu kararsızlıkları ilk kez harekete geçirmeye başladığınız zamana bakın ve kendinize ne düşündüğünüzü ve ne kazanmayı umduğunuzu sorun.

Uzun yıllardır mevcut olabilecek davranış kalıplarını fark ettiğinizde, bunlar üzerinde çalışmaya başlayabilir ve neden meydana geldiklerini anlayabilirsiniz ve nedenini anlayarak, geçmişte yapmanız gerekebilecek değişiklikleri yapma yetkisine sahip olacaksınız. Partnerinizle mutlu ve doyumlu bir hayata kavuşmak için.

- Reklam -