Ana SayfaYaşamdanŞahmeran duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Şahmeran duası Türkçe...

Şahmeran duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Şahmeran duası Türkçe Arapça okunuşu

Şahmeran Duasının anlamı, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Özellikle kullanım alanı olarak da önem taşıyan dualar arasındadır. Bu bakımdan Şahmeran duasının anlamını öğrenebilir ve faziletleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Şahmeran Duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Şahmeran Duası Türkçe Arapça okunuşu hakkında detayları derledik.

- Advertisement -

 Şahmeran duası her türlü isteklerin kabul edilmesi için günde en az 7 kez okunması gereken bir duadır.

 

 Şahmeran duası anlamı ve fazileti nedir?

Şahmeran duasının anlamı: Her şeye hayat verip ayakta tutan her şeyin sahibi Rabbim, senden başka ilah yoktur. Her şeyi bilirsin ve işitirsin. Sen en merhametlisin ve her şeyin yaratıcısısın. Senden başka ilah yoktur. Eşi benzeri olmayan, bulunamayan Rabbim. Sen yarattıklarına karşı şefkatli ve merhametli olansın. Azameti çok olan ve her şeye büyük gelen Rabbim senden başka ilah yoktur. Her şeyi işiten ve bilen Rabbim sen her şeyin sahibi ve hatalardan uzak olansın senden başka ilah yoktur. Ölmüş olanları diriltecek olan ve bütün varlıkların tek sahibi Allah’ım senden başka ilah yoktur ve tüm güzel olan isimler ancak senindir ve her şey senin içindir.

Şahmeran duasının fazileti: Huzur ve bereket dolu bir hayat için Şahmeran duasının sık sık okunması önerilmektedir. Hayırlı bir kısmet bulmak için ya da kazançları artırmak için de okunmaktadır. Allah’a övgü ve aynı zamanda da yakarış olan Şahmeran duasının okunması kişilerin manevi bir huzura kavuşmalarına ve ruh sağlıklarını iyileştirmeye yarar. Şahmeran duasını okuyan kişiler kendisinden daha yüce olan Allah’a sığınarak kendilerini güvende ve daha mutlu hissederler. Bu nedenle iç huzura ulaşmak isteyen kişilerin de Şahmeran duasını sıklıkla okudukları bilinmektedir.

Ne zaman okunur?

Ne zaman okunur?

 

 Şahmeran duası duaların şahı olarak bilinen ve kabul edilen bir duadır. İkindi namazından sonraki sürede akşam namazına kadar Şahmeran duasının okunması tavsiye edilmektedir. Her isteğin kabul olması için günde 41 kez Şahmeran duasının okunması önerilmektedir. Sevgi ve muhabbet dolu ilişkiler olması için 3 gün süre ile 61 kez okunduğu da bilinmektedir. Ayrıca kısmet ya da nasip için Şahmeran duası okunursa 21 gün süresince 7 kez ikindi namazından sonra okunması önerilmektedir. Şahmeran duası her türlü durum için ve faziletlerinin gerçekleşmesi için gün içinde en az 7 kez okunması gerekmektedir. Bu sayede Şahmeran duasının faziletlerinden ve faydalarından yararlanmak mümkün olur. 

Şahmeran duası Türkçe Arapça okunuşu

Şahmeran duası Türkçe Arapça okunuşu

 

 Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum

 Allahu la ilahe illa Hüvel Aliyyul Hakim

 Allahu la ilale illa Hüves Semiul Alim

 Allahu la ilahe illa Hüver Rahmanür Rahim

 Allahu la ilahe illa Hüvel Vahidül Ehad

 Allahu la ilahe illa Hüvel Ferdül Varid

 Allahu la ilahe illa Hüve Raufur Rahim

 Allahu la ilahe illa Hüvel Azizur Rahim

 Allahu la ilahe illa Hüvez Zahirul Batın

 Allahu la ilahe illa Hüvel Ahadus Samed

 Allahu la ilahe illa Hüvel Fettahul Alim

 Allahu la ilahe illa Hüvel Azizul Alim

 Allahu la ilahe illa Hüvel Hannanul Mennanu Deyyan

 Allahu la ilahe illa Hüvel Kadirul Kadir

 Allahu la ilahe illa Hüve Rafiul Alim

 Allahu la ilahe illa Hüver Rabbül Arşil Azim

 Allahu la ilahe illa Hüvel Melikul Kudüs

 Allahu la ilahe illa Hüvel Hakkul Mübin

 Allahu la ilahe illa Hüvel Baisül Varis

 Allahu la ilahe illa Hüvel Esmaul Husna

 Hüvel Hayyu la ilahe illa Hu Feduhü Muhlisine Lehüd diyn

 Sübhane Birahmetike ya Erhamerrahimin

 Vel Hamdu lillahi Rabbil Alemin

- Reklam -