Ana SayfaYaşamdanRabbi Yessir duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Rabbi yessir...

Rabbi Yessir duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Rabbi yessir duası Türkçe Arapça okunuşu

Rabbi Yessir duası, sıklıkla merak edilen dualardan biridir. Özellikle kullanım alanı olarak da önem taşıyan dualar arasındadır. Bu bakımdan Rabbi Yessir duasının anlamını öğrenebilir ve okuma imkanına sahip olabilirsiniz. Rabbi Yessir duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Rabbi Yessir duası Türkçe Arapça okunuşunu detaylarıyla derledik.

- Advertisement -

Rabbi Yesir duası kişilerin üzerindeki yükleri hafifletmek için okudukları bir duadır. Bu duanın okunması ile aile içi sorunların da azaldığı bilinmektedir.

  Rabbi Yessir duası anlamı ve fazileti nedir?

  Rabbi Yessir duası sık sık okunan bir dua olduğundan anlamı ve faziletleri sıklıkla merak edilerek internet üzerinden araştırılmaktadır. Rabbi Yessir Türkçe kelime anlam olarak Rabbim Kolaylaştır anlamına gelmektedir. Rabbi Yessir ‘Rabbi Yessir velatusair Rabbi temmim bil hayr’ şeklinde okunmaktadır. Kısa olan bir dua olmasından dolayı da Rabbi Yessir duasının ezberlemesi oldukça kolaydır.

Rabbi Yessir duasının anlamı şu şekildedir: Allahım! Senin sonsuz yardımın ve merhametin olmadan ben bu işi yapamam ve beceremem. Allah’ım bütün hayırlı olan işlerimi zorlaştırma aksine kolaylaştır. İlmimi artırarak yaptığım tüm işleri bana ve aynı zamanda da çevreme faydalı kıl. İşlerimi en hayırlı şekilde gerçekleştirmem ve sonuçlandırmam için bana güç ve kuvvet ver.

Rabbi Yessir duasının faziletleri şu şekildedir: Rabbi Yessir duası genelde herhangi bir işe başlamadan önce okunan bir duadır. Okunduğunda kişilerin üzerine binen yükler azalır ve yapılan işler de hayırlara vesile olur. Bazen insanlar işlerin altından kalkamayacağını düşündüğünde umutsuzluğa kapılır. Bu durumlarda Rabbi Yessir duasının okunması kişilerin içindeki manevi duygusunun artmasına ve daha huzurlu olmalarına yarar. Okurken niyet edilen iş Allah’ın izni ile gerçekleşir. Rabbi Yessir duasını okuyan kişilerin her türlü maddi ve manevi sorunlardan arınarak vesveselerden kurtulması mümkün olur. Aile içinde sorun ve sıkıntı yaşayan kişilerin huzurlu ve mutlu bir aile ortamına erişmesi de umut edilir.

Ne zaman okunur?

 Rabbi Yessir duasının okunması için herhangi özel bir zaman yoktur. Kişiler genellikle huzura erişmek için ve bir işe başlamadan önce de işlerin hayırlı olması için okumaktadır. Rabbi Yessir duası anlam olarak Rabbim Kolaylaştır demek olduğundan işlerin kolay bir şekilde halledilmesi ve sonuçlanması için okunur. Bir işe başlamadan önce kolay bir şekilde işin hallolması ve hakkınızda hayırlı olması için Rabbi Yessir duasını okumak gerekir. Aynı zamanda aile huzuru ya da kendi iç huzuru olmayan kişilerin de Rabbi Yessir duası okuyarak huzura ulaşmaları mümkündür. Rabbi Yessir duasının huzur verdiği ve işlerin de hayırlara vesile olmasını sağladığı bilinmektedir.

 Rabbi Yessir duası Türkçe Arapça okunuşu

 Rabbi Yessir duasının okunuşu şu şekildedir: ‘Bismillahirramanirrahim. Rabbi Yessir vela tüasir. Sehlil Aleyna bifadlike yemüyessir. Rabbi zidne ilmen vefehmen nafian. Ve temmim bil hayri.’

 Rabbi Yessir duası kısa bir dua olduğundan ezberlenmesi kolay olan bir duadır ve kolay bir şekilde okunmaktadır. Kelime anlamı olarak Rabbi Yessir ‘Rabbim Kolaylaştır’ anlamına gelir. Bu nedenle genelde yeni bir işe başlamadan önce okunur ve işlerin hayırlı olmasını ve sonuçlarının da iyi gelmesini sağlar. Rabbi Yessir duasını okuyarak iç huzura ulaşmak ve aile içi huzursuzlukları da gidermek mümkündür. Rabbi Yessir duasının okunması için herhangi özel bir zaman ya da özel bir saat yoktur. İsteyen herkes istediği zaman Rabbi Yessir duasını okuyarak iç huzura erişebilir. İstendiği kadar okunması mümkündür. Rabbi Yessir duası işlerin kolay halledilmesini ve hayırlara vesile olmasını sağlar. Rabbi yessir duasını istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Bir işe başlamadan önce hayırlara vesile olması için Rabbi Yessir duasının okunması hakkınızda hayırlı olmasına yardımcı olur.

- Reklam -