Ana SayfaSağlıkPosta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Ekim 2021)

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Ekim 2021)

Kadınlar cinsellik konusunda korkutuldukları için evlenseler bile korkularını yenemiyorlar. İlişkiden keyif almıyor, görevmiş gibi düşünüyorlar. Korkar, acele ederseniz, zevk alamayacağım hissine kapılırsanız acılarınız bitmez, mutsuz olursunuz.

- Advertisement -

Utanıyorum

18 yaşındayım. Benim sertleşme sorunum var. Her yerde sertleşiyor. Önceleri önemsemiyordum ama şimdi utanıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapmayacaksın. Düşüncelerini seksten biraz uzaklaştıracaksın. Yani beynini sosyal, toplumsal ciddi konularla yoracaksın. Şu anda yapılacak bir şey yok. Ayrıca onun ilacı da yok.

Zevk almış gibi yaptım

22 yaşında kızım. Sevgilimle ilk kez ilişkiye girdik. Ama ben hiç zevk almadım. Sevgilim çok zevk aldı. Ben de durumu bozmamak için zevk almış gibi rol yaptım. Zevk almamam önemli bir sorun mu?

CEVAP

Sevgili okurum, şu anda yapacağın hiçbir şey yok. Her şeye bildiğin gibi devam et. Acele etme. Doğanın yardımcı gücü arkanızdan size yetişip önünüze bir çuval nimeti dökecektir. Ama zamanını ben de bilemiyorum.

Çok sızlıyor

25 yaşındayım. Benim sorunum telefonda ya da yolda gördüğüm kız arkadaşlarla sohbet ederken cinsel organımda sızıntı ve erken boşalma olması. Bundan nasıl kurtulabilirim? Partnerimi hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum.

CEVAP

Okurum, o dediğin halkın zevk suyu diye adlandırdığı, birkaç damla gelen, dokununca uzayan yumurta akı gibi kaygan bir maddedir. Hiçbir zararı yoktur. Erken boşalma anlamına gelmez. Olması doğaldır, sağlıklıdır. Varoluş nedeni penise kayganlık sağlayarak vajinaya girişi kolaylaştırmaktır. Yani bir sorun yok.

Eşim acı çekiyor

Bir yıllık evliyim. Penisim uzun ve kalın. Birleşmeye çalıştık, eşim acı çektiği için olmadı. Acı çektirmeden nasıl birleşebiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, zor bir konu. Penis operasyonla ne incelir ne de kısaltılır. Eşin doğal olarak acı çekmeye mahkum gibi. Belki doğumdan sonra bir parça rahatlar. Ama yine de ikinizin beklediği zevkli mutlulukları zor yakalayacaksınız diye düşünüyorum. Burada birleşme tekniği önemli. Ona dikkat edersiniz avantaj sağlayabilirsiniz. Şimdilik böyle idare edin.

Akıntı oluyor

Haftada 2-3 kez belirli günlerde mastürbasyon yapıyorum. Yapmadığım zaman idrarımda kötü bir akıntı oluyor. Bu normal mi? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, yapacağın şey idrar tahlili yaptırmak. İltihap yoksa sorun yok. Bu sayıda mastürbasyona devam.

İsteğim azalıyor

Sevgilimle güzel ilişkimiz var, evlenmeyi düşünüyoruz. Şu sıralar beni aramıyor, ben aradığım zaman isteksiz konuşuyor. Ondan soğuyorum. Soğudukça cinsel isteğim de azalıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, soğumaya devam. İşin gidişatı şu: Arkadaşın senden uzaklaşmak niyetinde. Bunu açıkça ve net olarak yüzüne söyleyemiyor. Sende de değişimler olmuş. Hayat bazen böyledir. Zararın neresinden dönersen kardır. Galiba doğru yol bu.

Dayanamıyorum

18 yaşındayım. Etekli bir kız gördüğümde bakıyorum ve gözümü ondan alamıyorum. Canım artık mastürbasyon yapmak istiyor. Sizce bu normal mi?

CEVAP

Okurum, arada bak ama çaktırmadan, ayıp etmeden. Arada bak ama bu bakmaları saplantı haline getirirsen kötü olur.

Prezervatif kullanmadım

Sevgilimle ilişkiye girdim ve prezervatif kullanmadım. Dışarı boşaldım ancak içeri damlamış olmasından korkuyorum. İlk ilişkimizdi, acaba sevgilim hamile kalır mı?

CEVAP

Okurum, kız hamile kalmaz diye düşünüyorum. Ama doğanın mucizeleri vardır. Olmaz demeyeceğim ama zayıf bir ihtimal. Ayrıca gebelik olmaması için başka nedenler var. Şimdilik rahatını kaçırma.

Kan sonra geldi

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim. Ama kanama olmadı. İki gün sonra kan geldi. Acaba zarım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, o bozulma kanı değil. Korkacak bir şey yok. Ama bu da böylece devam edin anlamına gelmez.

Küçük mü?

18 yaşındayım. Penisim 11 santim. Yaşıma göre küçük mü? Daha önce biraz kiloluydum, bunun etkisi olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 santim daha kendine gelir diye hesap ediyorum. Aslında bu boy sana yeter. Sakın yeniden kilo alma. Kafanı ona takma. Moralin bozulur, başarın azalır.

Canım yanacak mı?

26 yaşında nişanlı kızım. Geçenlerde nişanlımla biraz ileri gittik ama ben korktum. Nişanlımın penisi çok büyüktü. İlişkiye girince canım yok yanar mı?

CEVAP

Değerli okurum, penisin ölçüsü elbette önemlidir. Ancak doğa sistemi ona göre programlamış. İlişkide ne kadar kendini sıkarsan, ne kadar korkarsan, eşin de bu konuda ne kadar aceleci olursa acın artar. Aslında bunların tümü çözülecek nitelikte sorunlar. Önce bir evlenin, sonra bakarız.

İhtimali ne kadar?

27 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla korunmadık. Zevk suyu hamile bırakırmış, doğru mu? Bunun ihtimali ne kadardır? 2-3 gündür karın ve kasık ağrısı çekiyorum.

CEVAP

Kızım, karın ve kasık ağrıların psikolojik. Gebelik ihtimalin çok zayıf. Ama en güvenli ilişkilerde bile daima yüzde 1 olabilirlik geçerlidir.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Bir türlü gözüm doymuyor

19 yaşındayım, çok ilişkiye girdim ama bir türlü gözüm doymuyor. Günde 5 kere de ilişkiye girsem aklım hep orada. Bu durum ileride tehlike boyutlara ulaşır mı?

CEVAP

19 yaşında kadın, kız hastası okurum. Bir bakalım nerede şu kafanın sol tahtası? Bence önce bir tamirciye git, eksik tahtayı tamamlat. Sözüm ona sonra kızları tavla. Ama benim merakım, senin egzozun nasıl? Patlak mı, çatlak mı? Kirli gazı içeride tutuyor mu? Yoksa dışarı mı salıyor? Günde 5 ilişki ha? Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi çayı, akşam kahvesi, yatsı meyvesi. Delikanlının gönlünde yaftası, altında Haydar Dümen imzası. Oldu işte, aklın zıvanadan çıktı. Sen kasıl bakalım oğlum ama bu işlerin sonu hayır değil, benden söylemesi.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sevgilimde sorun var mı?

22 yaşındayım. Sevgilimle geleceğe yönelik ciddi düşünüyorum. Çok istekliyim. Ama sevgilim ilişkiye girmeye ikna olmuyor. Hiç isteği de yok. Sürtünme yoluyla birlikte olduk ama hiçbir şey hissetmedi. Sizce sevgilimde bir sıkıntı mı var?

CEVAP

Değerli dertli okurum, atalarımız ‘İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara’ demişler. Peki sen ne teklif ettin sevgiline? Ardında sürtünerek umudun dibine yolladın. Niyetin ciddiyse yani kız arkadaşına evlilik teklif edeceksen ben de aracı olurum.

Başka şeyse, sakın akşamdan yeme hurma, sonra başını taşlara vurma. Düzelecek bunlar, hiç merak etme. Sen dümeni sağlam tutarsan bu dalgaları aşarsın. Yeri gelir önünde durursun, yeri gelir, kendini içinde bulursun. Yavrum, sevgilinde bir sıkıntı yok, evlilik teklifini bekliyor.

İlki erken, ikincisi geç oluyor

İlki erken, ikincisi geç oluyor

19 yaşındayım. Aktif cinsel hayatım var. İlk ilişkide erken, ikincide ise geç boşalıyorum. Bu normal mi? Bir de haftada 2 kez mastürbasyon yapıyorum.

CEVAP

Fena mı be oğlum, iki türlü dünyayı tek gecede yaşıyorsun. Bu iki dünyanın da binbir türlü kötü hali var. Seninkinde akıl yok, akıl olsa karanlıkta mı mutluluğu arardı? Organın aklı olsa sana uymazdı. İlki erken, ikincisi geç. Öyleyse ne olmuş? Kendi formülünü kendin bulmuşsun. Uzatmayayım, kalemin mürekkebi bitmek üzere. Acele edip koşmak yerine 19 yaşında tempolu ağır adımlarla gitmek seni hedefe daha çabuk ulaştırır, benden söylemesi.

GÜNÜN SÖZÜ

Yerinde övgüler en iyi birer ödüldür, cana can katar. H.D.

- Reklam -