Ana SayfaSağlıkAyak altı yanması nasıl geçer, Nasıl düzelir? Ayak altı yanmasına ne iyi...

Ayak altı yanması nasıl geçer, Nasıl düzelir? Ayak altı yanmasına ne iyi gelir?

- Advertisement -

Hem doğal sebepler hem de günlük yaşantıdan dolayı ayak altı yanmaları söz konusu olabiliyor. Tabii bunun birçok farklı nedeni ön plana çıkmaktadır. Peki, ayak altı yanması nasıl geçer, nasıl düzelir? Ayak altı yanmasına ne iyi gelir detayları ile derledik.

 Birçok kişinin mustarip olduğu ve internetten araştırdığı konular içerisinde ayak altı yanması geliyor. Özellikle vitamin eksikliği, Uzun süre ayakta kalma ya da karaciğer ile böbrek problemleri gibi sorunlar bu duruma neden olabilmektedir. Tabii bununla beraber daha birçok nedeni olmasının yanı sıra, bazı çözüm yöntemleri ön plana çıkıyor.

Ayak altı yanması nasıl geçer?

Ayak altı yanması nasıl geçer?

 

 Ayak altı yanması hafif nedenler ile beraber bazı hastalık durumları üzerinden ön plana çıkabilir. O yüzden böyle durumlarda belirtiler ortaya çıktığında ilk olarak uzman bir doktora görünmek en önemli husustur. Yapılan teşhis ve teknik ile beraber tedavi yöntemleri Uzman Doktor kontrolünde ele alınır. Çeşitli kremler, ilaçlar ve benzeri tedavi yöntemleri süreç içerisinde yer alır. Bununla beraber ayrıca alternatif olarak bazı bitkisel çözümler söz konusudur. Örneğin 1 bardak elma sirkesi ile beraber ılık su karışımı hazırlanmalıdır. Daha sonra 20 dakika boyunca hazırlanmış olan bu karışım içerisinde ayaklar bekletilmelidir. Sonuç olarak elma sirkesi kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle yanmayı önemli oranda alır.

 

Ayak altı yanması nasıl düzelir?

Ayak altı yanması nasıl düzelir?

 

 Ayak altı yanmasının düzelmesi için önce uzman bir doktora görünmek gerekir. Bu konuda nöroloji ya da Endokrinoloji bölümleri yer alır. Bu bölümde gerçekleşen teknikler ile beraber gerekirse kişi farklı bir bölüme gönderilebilir. Sonuç olarak soruna ve probleme bağlı şekilde bazı tedavi yöntemleri Uzman Doktor kontrolünde ele alınır. Bununla beraber elma sirkesi ile birlikte ılık su karışımı üzerinden 20 dakika ayakları bekletmek iyi gelebilir. Aynı zamanda Elma sirkesini zencefil ile karıştırmak suretiyle de bunu gerçekleştirmek mümkün. Böylece kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle ayak yanmasına önemli oranda giderme şansı elde edilir.

Ayak altı yanmasına ne iyi gelir?

Ayak altı yanmasına ne iyi gelir?

 

 Son dönemlerde birçok kişinin yaşadığı sorunlar içerisinde ayak altı yanması geliyor. Tabii bunun birçok farkı nedeni olması ile beraber, aynı zamanda bazı çözüm yöntemleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle birtakım bitkisel ve doğal çözümler, kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle ayak yanmasını alır.

 

 – Epsom tuzu

 – Elma sirkesi

 – Zerdeçal

 – Zencefil

 – Buzlu su

 – Kekik

 – Acı kabak

 

 Genel çerçevede yukarıda verilen farklı bitkisel çözümler belirli bir karışım üzerinden ayak üzerine uygulanır. Böylece ayakta meydana gelen yanına önemli oranda azaltılır. Çünkü bu kaynaklar ciddi şekilde kan dolaşımını hızlandırır ve yanmanın önüne geçer. Bu çözüm çeşitleri ile birlikte sorun henüz ortadan kalkmamış ise, mutlaka uzman bir doktora en kısa sürede görünmek büyük öneme sahiptir.

 

Ayak altı yanması nedenleri

Ayak altı yanması nedenleri

 

 Birçok farklı sebepten dolayı ayak altı yanması söz konusu olabilir. Bu problemlerden bazıları hafif şekilde seyrederken bazıları ise ciddi rahatsızlıklardan dolayı ortaya çıkar.

 

 – Aşırı kilo

 – Kronik yorgunluk

 – Uzun süreli ayakta kalma

 – B12 vitamin

 – Alerjik reaksiyonlar

 – Sinir sıkışması

 – Travmalar

 – Böbrek ve karaciğer sorunları

 – Kan dolaşımı üzerine sorunlar

 – Sigara ve alkol kullanımı

 

 Görüldüğü gibi bu şekilde birçok değişik sebepten dolayı ayak altı yanması meydana gelebilir. Genel olarak ise ortaya çıkan bu nedenler ile beraber, önceki uzman bir doktora görünmek en önemli unsurdur. Tabii bunun dışında bağlı doğal tedavi yöntemleri ayaktaki yanmayı önemli oranda giderebilir.

- Reklam -