Ana SayfaModaİngiliz Kraliyet Ailesi'nin her zaman harika görünmesinin 6 sırrı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin her zaman harika görünmesinin 6 sırrı

- Advertisement -

İngiliz Kraliyet Ailesi, davranışları kadar tarzıyla da halkın gözdesi. Yakından takip edilen Kraliyet Ailesi de bunu farkında olacak ki daima harika görünmek için çaba harcıyorlar. Ama onların da sıradan insanlar olduğunu unutmamak gerekir. Kraliyet mensupları, göz alıcı görünebilmek için bazı basit püf noktalar uyguluyor. İşte bunlardan bazıları… /ÖZEL

SELAMLAŞMALARDA EL ÇANTASI TAKTİĞİ

Cambridge Düşesi, el sıkışmanın rahatsız edici olabileceği anlarda küçük bir el çantası kullanarak önlem alıyor. Küçük çantasını elleriyle önünde tutuyor.

Öte yandan Kraliçe Elizabeth ise artık biriyle sohbet etmek istemediğini belirtmek için çantası bir elinden diğer eline alıyor.

DAİMA PARLAK RENKLER TERCİH EDİYORLAR

DAİMA PARLAK RENKLER TERCİH EDİYORLAR

Kraliçe II. Elizabeth, kalabalığın içinde kolay fark edilebilmek için parlak ve canlı renkler giymeyi tercih ediyor. Parlak renk tonları, insanların hafızalarında iz bırakmak ve hızlı bir şekilde tanınmak için iyi bir yol. Bu nedenle girdiğiniz ortamda fark edilmek istiyorsanız, parlak ve canlı renkler giymeye çalışın.

ELDİVENLE KORUMA SAĞLIYOR

ELDİVENLE KORUMA SAĞLIYOR

Kraliçe II. Elizabeth, sürekli eldiven takmasıyla tanınıyor. Son derece şık görünen eldivenler, ayrıca selamlaşma ve tokalaşma sırasında ekstra koruma sağlıyor.

Prenses Diana ise el sıkıştığı insanlarla temas halinde olabilmek için eldiven geleneğini bozmuştu.

TAÇ TAKMAK İÇİN BAŞVURDUKLARI YOL...

TAÇ TAKMAK İÇİN BAŞVURDUKLARI YOL…

Akşam etkinliklerinde kraliyet kadınlarının taç takması bir gelenek. Peki taçlarının başlarından düşmesini engellemek için ne yapıyorlar dersiniz? Bu konuda örgüye başvuruyorlar.

Kimi kraliyet kadını tavın hemen altından ufak bir saç örgüsü yaptırıp tacını oraya yerleştiriyor, kimiyse taçla aynı saç rengine sahip bir bandaj ya da telle başına sabitliyor. Bu sayede tacın sadece üst kısmı görünüyor.

ŞAPKA SEÇİMİYLE YÜZ HATLARINI ORTAYA ÇIKARIYORLAR

ŞAPKA SEÇİMİYLE YÜZ HATLARINI ORTAYA ÇIKARIYORLAR

50’li yıllardan önce Kraliyet kadınlarını şapkasız görmek imkansızdı. Şimdi ise ancak resmi etkinliklerde şapka takıyorlar. Her Kraliyet kadını, kendi beğenisine göre bir şapka takıyor.

Kraliçe Elizabeth her zaman kıyafetiyle aynı renk şapka takıyor. Kate Middleton ise yüzünü gölgelemeyen kenarları kalkık şapkalardan takıyor.

SAÇ HİLESİ

SAÇ HİLESİ

Genellikle Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın kullandığı şeffaf saç fileleri, etkinlikler sırasında saçlarının dağılmasını ve yüzüne gelmesini engelliyor. Böylece saatlerce bozulmamış saçlarla günü geçirebiliyor.

Şeffaf saç fileleri saçların şeklini sabit tutar ve daha kolay topuz yapılmasını sağlar.

- Reklam -