Ana SayfaModa“Kâkül modası geri döndü”

“Kâkül modası geri döndü”

Romantik, sevimli bir okadar da cezbedici! Vazgeçilmeyen stillerden biri 2022’de yeniden popüler hale geliyor. Daha genç görünmeye hazır olun, kakül modası geri döndü!

- Advertisement -

Kuaför Yakup Yıldır, ister uzun ister kısa olsun, tüm saç tasarımlarında bu yıl kâkülün ön planda olacağını söyledi.

Ünlü isimlerin uygulamaya başladığı bu modanın 2022 yılına damga vuracağını belirten Yıldır, “Saça hareket katmanın en güzel yolu kâkül. Yüz şekline göre kesilmiş bir kâkül alındaki ve iki kaş arasındaki kırışıkları da gizler ve bu özelliğiyle de pek çok kadının favorisi olacaktır” diye konuştu.

Yakup Yıldır, “Klasik saç şekillerinden sıkılanlara, yenilik arayışında olanlara ve trendlere uymak isteyenlere kâküle bir şans vermelerini önerdi”

Yıldır, “Saçlarını topladığında bile havalı görünmek isteyen kadınlar için kâkül çok ideal. Ancak kâkülün yüz şekline göre kesilmiş olması önemli. O nedenle saçlarınızı evde kendiniz kesmeyi denemeyin, kendinizi mutlaka profesyonel bir saç tasarımcısına emanet edin. Kâkül, sonrasında evde kolayca form verilecek şekilde kesilmeli” ifadelerini kullandı.

Yakup Yıldır, kâküllerin seyrek saçlara daha gür bir görünüm kazandırdığını da söyleyerek, “Saçlarının seyrekliğinden yakınan kadınlara da kâkül kestirmelerini öneririm çünkü saçlar kat kat kesildiğinde, kâkülle birlikte daha kabarık, katlı ve gür bir görünüm elde edilir.” dedi.

Yakup Yıldır, “Benim sevdiğim bir başka model de hafif uzun bırakılmış ve şakaklara doğru ayrılmış kâküller. Bu modelin de çok fazla talep göründüğünü söyleyebilirim” dedi

DHA

- Reklam -