Ana SayfaModaBu moda parçalar sağlığınızı tehdit ediyor!

Bu moda parçalar sağlığınızı tehdit ediyor!

- Advertisement -

Sağlığınız en değerli hazineniz! Moda her zaman biraz zorlayıcı olmuştur. Sizi seksi gösteren yüksek topuklar, harika kalçalarınızı ortaya çıkaran dar kotlar süper hissetmenize neden olabilir. Güzelliğiniz için zaman zaman değerli olabilir. Peki sağlığınızı yeteri kadar koruyabiliyor muyuz? Yüksek topuklar, dar korseler yüzyıllardır kadınların görünümünü iyileştirirken bir takım sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. İşte modanın karanlık yüzü…

Listenin başında elbette çoğu kadın için vazgeçilmez olan yüksek topuklu ayakkabılar yer alıyor.

Yüksek topuklu ayakkabı giyinmeyi bir alışkanlık haline getirmiş kadınlar için, çarşı pazar demeden topuklu ayakkabı giyinenler için ciddi bir tehdit oluşuyor.

Topuklu ayakkabı ayak anatomisini bozduğu gibi omurgayı da zamanla aşındırarak omurganızda hasara yol açıyor.

Vücudun kuvvet merkezini öne doğru ayarladığı için ilerde kalça ve omurga sorunları ile karşılaşılıyor.

Bu nedenle topuklu ayakkabım olmadan asla dışarı çıkamam demeden önce bir kez daha düşününün.

Çapraz askılı giysi ve sutyenler, sporcu atletleri de sırt, boyun ve omuz sağlığınızı bozuyor.

Sürekli olarak bu tür giysiler giymeniz boyun ağrılarına neden olacağı gibi zamanla duruş bozukluğu da oluşturacaktır.

Fit ve incecik görünmek harika olabilir.

Kilolarımız fazla kaçtığında korseler yardımınıza koşuyor olabilir ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var.

Son zamanlarda vücudu iki üç beden incelten daracık sımsıkı korseler çıktı ki kimileri bu korselerle gece gündüz beraber…

İşte bu durumda ciddi sağlık probleme yol açıyor. Uzun süreli sıkı korse kullanmak yine omurganıza baskı uygulayarak disklerinizin kaymasına dolayısıyla omurganızın zarar görmesine neden oluyor.

Son yıllarda oldukça moda olan sımsıkı dar kotlarda vücut sağlığımız için ciddi tehlike oluşturuyor.

Özellikle büyüme çağında giyilen dar pantolonlar bacak şeklimizi bozarken kan dolaşımının da yavaş hareket etmesine neden olur. Bu nedenle çok dar pantolonlar giymemeye dikkat edin.

Bazı kolyeler boynumuzu taşıyabileceğinden çok ağır olurken aynı şekilde bazı küpelerde kulak memesini aşağı çekecek kadar ağır olabiliyor.

Bu iki aksesuarda kıyafetlerimizi harika bir şekilde kombin eder tamamlar ancak uzun süreli ağır küpe takmak kulak memesini hasara uğratırken yine ağır ve çok sarkan kolyelerde boynumuza zarar verecektir.

Özellikle iş kadınlarının tercihi olan kalem etekler ciddi anlamda şık duruyor bunda hem fikiriz. ancak uzun süreli giyilen kalem etekler adımlarımızı sıkılaştırdığı ve dizlerimizi rahat hareket ettirmemizi engellediği için dizlerdeki diskleri tehlikeye sokuyor.

- Reklam -