Ana SayfaModaAyakkabı alışverişine çıkmadan bilmeniz gereken 10 ipucu

Ayakkabı alışverişine çıkmadan bilmeniz gereken 10 ipucu

- Advertisement -

Ayakkabı alışverişi yaparken modadan daha fazlasını göz önünde bulundurmak istersiniz – ayrıca işlevi ve ayaklarınızı iyi durumda tutmayı da düşünmek isteyeceksiniz. Bu 10 ipucu doğru ayakkabıyı seçmenize yardımcı olabilir:

Ayakkabılarla giymeyi düşündüğünüz aynı tip çorapları mağazaya giyin.

Öğleden sonra ayakkabı alışverişi yapın – ayağınız gün içinde kullandıkça doğal olarak genişler.

Ayaklar yaşla birlikte değişir, genellikle büyür ve genişler. Bir ayak diğerinden daha büyükse, daha büyük ayağa uyan bir beden satın alın.

Ayakkabıların içinde durun. En uzun parmağınız ile ayakkabının ucu arasında yaklaşık yarım santim boşluk olduğundan emin olmak için ayakkabının üstüne hafifçe bastırın.

Bu, yürürken ayağınızın öne doğru basması için yeterli alan sağlar. Yeterli yer olduğundan emin olmak için ayak parmaklarınızı oynatın.

Nasıl hissettiklerini belirlemek için ayakkabılarla dolaşın. Ayak toplarında yeterli yer var mı? Topuklar tam oturuyor mu yoksa sıkışıyor mu veya kayıyor mu?

Bir ayakkabının boyutu veya tanımından ziyade kendi konfor seviyenize güvenin. Boyutlar üreticiler arasında farklılık gösterir. Ve bir reklam bu ayakkabıların ne kadar rahat olduğunu iddia ederse etsin, gerçek yargıç sizsiniz.

Uzunluğa olduğu kadar genişliğe de dikkat edin. Ayağınızın topu belirli bir ayakkabıda sıkıştırılmış hissediyorsa, daha büyük bir beden olup olmadığını sorun

Ayağınızı tahriş edebilecek herhangi bir etiket, dikiş veya başka bir malzeme olup olmadığını görmek için ayakkabının içini kontrol edin.

Tabanları inceleyin. Keskin nesnelerden koruma sağlayacak kadar sağlamlar mı? Ayakkabının her ikisinde de nasıl hissettiğini görmek için halının yanı sıra sert yüzeylerde yürümeye çalışın.

Ayakkabı az miktarda torka sahip olmalıdır. Ayakkabıyı iki ucundan tutup hafifçe çevirebilmelisiniz. Spor ayakkabılar da çevrilme beklentisi daha yüksek olmalıdır.

- Reklam -