Ana SayfaYaşamdanTuvalete düzenli olarak bulaşık deterjanı dökmenin faydaları

Tuvalete düzenli olarak bulaşık deterjanı dökmenin faydaları

Günlük hayatta hijyenine en çok dikkat ettiğimiz yerler hiç kuşkusuz tuvaletler oluyor. Tıkanmış bir tuvalette ise hijyen yaratmak neredeyse imkansızdır. İşte tam olarak bu nokta imdadınıza bulaşık deterjanı yetişecek.

- Advertisement -

TIKANMIŞ KLOZET

Tıkanmış klozeti açmak için genellikle bir çubuk kullanır veya elinize uzun eldiven geçirip tıkanıklığı gidermeye çalışırsınız ama bu her zaman işe yaramaz. Pahalı ve kimyasal ürünlerinde bu konuda çok işe yaradığını söylemeyiz. Tam da bu noktada bulaşık deterjanı devreye giriyor. 

BULAŞIK DETERJANI

Bu yöntem için ihtiyacınız olacak tek şey bulaşık deterjanı ve sıcak su. Tıkanan tuvalete bol miktarda bulaşık deterjanı dökün. Yavaş yavaş dibe batmaya başlayacağını göreceksiniz. Şimdi klozet doluncaya kadar sıcak su ilave edin. Sabun ve suyun işini yapabilmesi için 20 ila 30 dakika bekleyin. Su tıkanma çevresinde yolunu bulacak ve yavaşça aşağı inecektir. Şimdi tuvaleti yıkayabilirsiniz.

Tuvaletiniz sık sık tıkanıyorsa o zaman bu uygulamayı haftada bir kez yapın. Böylece tıkanma sorununu çözmüş olacaksınız.

- Reklam -