Ana SayfaSağlıkTembeller için kilo vermenin yolları

Tembeller için kilo vermenin yolları

Kilolarından şikayetçi olan binlerce insan bu konuda bir şey yapmak için gerekli isteği ve motivasyonu bulamıyor. Açlık hissi ile mücadele, diyet takibi, alışkanlıklarının dışındaki kısıtlamalar bir çok insanı haklı olarak korkutuyor. Siz de onlardan biri olabilirsiniz merak etmeyin; tembeller için kilo vermenin yolları kendinize özgü kolay bir kilo verme sistemi oluşturmanızı sağlıyor. Tek yapmanız gereken, kilo verme yollarından yapabileceğiniz seçenekleri alıp, hayatınıza eklemek… Bu yöntemle, sadece zorlanmadan yapabileceğiniz bir kaç seçeneği yaşamınıza sokarak meşakkatsiz şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz… / ÖZEL

- Advertisement -

Kilo vermek her zaman mücadele gerektirmek zorunda değildir. Planlı, saatli diyetler, uzun spor salonu seansları pek size göre olmayabilir. Tüm bunları yapmak için içinizde enerji olmayabilir ancak buradasınız! Bu bedeniniz için güzel bir haber çünkü sağlıklı ve kolay alışkanlıklar edinmenizi sağlayarak hızla sizi ideal kilonuza döndürecek harika ipuçlarımız var.

Daha zayıf, fit bir vücut elbette sağlıkla ve tabi ki sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve hareketle alakalıdır. Tam olarak zorlandığımız kısım da burası değil mi?

Bu doğru ve bu yüzden bizim kilo verip kolayca o kiloyu korumak için odaklanacağımız nokta alışkanlık edinmek olacak! Elbette çok küçük fedakarlıklar gerekecek ama merak etmeyin alışkanlık söz konusu olduğunda bu bir rutine dönüşür ve sizi yormamaya başlar.

KARARLI OLUN AMA ENDİŞELENMEYİN

Alışkanlık edinmek için 20 günün yeterli olduğu söylenir. Yaşamınızda yapacağınız basit değişiklikler sizi hiç yormadan kilo vermenizi sağlayacak. Hatta kararlı olursanız ve sadece bu küçük değişiklikleri alışkanlık haline getirirseniz vücudunuz sizi kendi kendine fit halinize geri döndürecek ve hep o şekilde kalabileceksiniz.

Kilo vermenize sağlayacak bu kolay teknikleri alışkanlığınız haline getirin

İşte tembeller için kilo vermenin yolları

SİNDİRİM SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTUN

Kilo vermek için en temel konu sağlam bir bağırsak sistemidir. Siz onu faydalı bakteriler ve çeşitli probiyotiklerle güçlendirirseniz o sizin için çalışmaya başlar.

Bu sadece yediklerinizi çıkarmakla ilgili değildir aynı zamanda vitaminlerin, minerallerin doğru emilimini güçlendirir. Vitamin ve minerallerin kilo vermek için önemli olan, metabolizma hızınızdan, yağ depolamanıza kadar bir çok farklı etkisi vardır.

Yapmanız gereken, probiyotik zengini beslenmek! Bunun için doktorunuza danışarak probiyotik takviyesi önerisi alabilirsiniz.

BAHARATLARI ARTIRIN

Bir yemeği karabiber ve taze ot serperek bitirmek sadece bir gurme gurme değil, çift yönlü bir kilo verme hilesidir . 

Appetite dergisinde yapılan bir araştırma,  katılımcıların hafif kokulu bir çeşitten çok daha az aromatik bir yemek yediklerini buldu. 

Acı biberin özellikle bazı çeşitlerinin metabolizmanızı 2-3 saate kadar hızlandırabildiği bilinmektedir.

Kolayca kilo vermenin yolları arasında baharatları artırmak yer alır.

Biberiye, kekik, zencefil, tarçın, karanfil kilo ve yağ yakımı üzerinde önemli olumlu etkilere sahip baharatlardır. Her gün küçük miktarlarda tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

HAREKETİN BİR YOLUNU BULUN

Spor salonuna gidemiyor olabilirsiniz. Evde spor yapmak da size göre olmayabilir ancak yine de kaslarınızı güçlü tutmalısınız!

Bunun için kendi yolunuzu bulmayı deneyin, kilo vermenin yolları için sizi harekete geçirecek sevdiğiniz bir şeyler bulun

  • Televizyon izlemeyi seviyorsanız karşısında otururken kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.
  • Günde 1-2 defa 3-4 dakika yerinizden kalkıp, basit hareketlerle vücudunuz esnetebilir, kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.
  • Dans etmeyi seviyorsanız, daha sık dans edecek ortamlar yaratabilirsiniz.
  • Taksiye biraz daha ilerden binebilirsiniz, otobüs için biraz daha uzak durağa yürümek çok fayda sağlar.
  • Ev işleriyle daha çok ilgilenmek
  • Hareket etmenizi sağlayacak hobiler edinmek

GÜNDE 3 TANE ELMA TÜKETİN

Kolay kilo vermenin yollarını arıyorsanız, günde 3 tane elma tüketmeyi alışkanlık haline getirmek tam size göre olabilir.

Obezler üzerinde yapılan bir araştırma, günde 3 elma yiyenlerin yemeyenlere göre ayda 2-3 kilo fazladan verdiğini gösterdi.

Gidip elma almanız gerekecek ancak kilo vermek için bundan kolayı olamaz sanırım!

DAHA ÇOK SU İÇİN

Kilo vermek gerçekten bir bardak su içmek kadar basit olabilir mi? Evet, evet olabilir. 

Obezite dergisinde yayınlanan bir araştırma, yemekten önce iki bardak su içen kişilerin 12 hafta boyunca ortalama 9,5 kilo verdiğini buldu. 

Bunun nedeni sadece suyun dolması olabilir, ancak araştırmacılar eklenen H20’nin, aksi takdirde kalori yüklü içeceklere harcanan kalorilerin yerini alabileceğini belirtiyorlar.

SAĞLIKLI YATIRIMLAR YAPIN

Görürseniz yersiniz! Kilo vermenin kolay yollarından biri her daim sağlıklı alışveriş yapmayı alışkanlık haline getirmektir. O cipsleri almaya üşenin! Sağlıklı, lezzetli ve size kilo aldırmayacak besinlere yatırım yapın!

Journal of Marketing’de yayınlanan bir araştırma , insanların opak paketlerden ziyade şeffaf paketlerdeki küçük ikramları fazla yemeye meyilli olduğunu buldu. Kilo vermenin tembel bir yolu için,

Sağlıklı yiyecekleri öne ve merkeze koyarak ve ulaşılması zor yerlerde suçlu zevklerinizi saklayarak bu özelliğinizden faydalanın.

- Reklam -
Exit mobile version