Ana SayfaSeyahatPCR testi istemeyen ülkeler hangileri? İşte koronavirüs testi istemeyen yurtdışı rotaları...

PCR testi istemeyen ülkeler hangileri? İşte koronavirüs testi istemeyen yurtdışı rotaları…

- Advertisement -

Pandeminin seyri yurtdışı seyahatleri için yeni düzenlemeleri de beraberinde getiriyor. Yaşanan “normalleşme” süreci kapsamında dünyada birçok ülke Covid-19 nedeniyle yürürlüğe koyduğu kuralları ve kısıtlamaları kaldırmaya başladı. Bunlardan biri de PCR testi ile ilgili oldu. Sizler için PCR testi istemeyen yurtdışı rotalarını listeledik ve PCR testi zorunluluğunu kaldıran ülkelerdeki aşı uygulamaları hakkında bilgi verdik.

Dünyada birçok ülke pandemi kapsamında seyahatlerde uyguladığı kısıtlamaları ve kuralları kaldırmaya başladı. Pandeminin seyri yurtdışı seyahatleri için yeni düzenlemeleri de beraberinde getiriyor.

Yaşanan ‘normalleşme’ süreci kapsamında dünyada birçok ülke Covid-19 nedeniyle yürürlüğe koyduğu kuralları ve kısıtlamaları kaldırmaya başladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, (KKTC) 1 Mart 2022 itibarıyla tam aşılı kişilerden PCR veya antijen testi talep edilmeyeceğini duyurmuştu.

Birçok Avrupa ülkesi de AB aşı sertifikası gösteren veya aşı olduğunu kanıtlayabilen yolculardan PCR testi istenmeyeceğini açıklamaya başladı. 

Enuygun, Posta.com.tr okuyucuları için PCR testi istemeyen yurtdışı seyahat rotalarını derledi.

PORTEKİZ AŞI OLDUĞUNU KANITLAYABİLEN KİŞİLERDEN PCR TESTİ İSTEMİYOR

PORTEKİZ AŞI OLDUĞUNU KANITLAYABİLEN KİŞİLERDEN PCR TESTİ İSTEMİYOR

Avrupa kıtasının en sıcak ülkesi Portekiz AB aşı sertifikası gösteren veya aşı olduğunu kanıtlayabilen tüm yolcuların PCR testi yaptırma zorunluluğu olmadan ülkeye giriş yapabileceğini duyurdu. Portekiz sıcak geçen yaz ayları başta olmak üzere tüm yıl boyunca ziyaret için ideal. Sanat, edebiyat ve müzik gibi alanlarda çok zengin bir çeşitliliğe sahip olan Portekiz, Akdeniz kültürünü deneyimlemek isteyenler için keşiflerle dolu bir seyahat vadediyor. 

YUNANİSTAN AŞI ŞARTI İLE PCR TESTİ İSTEMİYOR

YUNANİSTAN AŞI ŞARTI İLE PCR TESTİ İSTEMİYOR

Yunanistan şubat ayının ilk haftası itibarıyla ülkeye seyahat eden ve Avrupa onaylı aşı sertifikası olan tüm yolcuların negatif PCR testi gösterme zorunluluğunu kaldırdı. Yunanistan’ı ziyaret etmek için en ideal zaman ise ilkbaharın ilk günlerinden sonbaharın sonuna dek devam eden sıcak yaz dönemi. Üstelik Yunanistan yalnızca bir uçak bileti uzağınızda. Ayrıca ülkeye Türkiye’den kara yolu ve deniz yolu ile de kolayca ulaşım sağlamak mümkün. 

 

VİZESİZ SEYAHAT EDİLEBİLEN KUZEY MAKEDONYA PCR TESTİ İSTEMİYOR

VİZESİZ SEYAHAT EDİLEBİLEN KUZEY MAKEDONYA PCR TESTİ İSTEMİYOR

Kuzey Makedonya uzun bir süredir Türk vatandaşlarından PCR testi talep etmiyor. Kendinizi Türkiye’de hissedebileceğiniz bu ülke yakınlığı nedeniyle hafta sonu kaçamakları için de gayet uygun.

Kuzey Makedonya’da tarih ve kültürün izini sürün 

Türk vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebileceği ülkeler arasında yer alan Kuzey Makedonya’da başkent Üsküp, manastır ve tarihi ve doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakan Ohri gezilebilecek gözde yerlerin başında geliyor. 

KUZEY KIBRIS'A DA PCR TESTİ OLMADAN GİDEBİLİRSİNİZ

KUZEY KIBRIS’A DA PCR TESTİ OLMADAN GİDEBİLİRSİNİZ

Kuzey Kıbrıs, seyahat severlerin yakınlığı, Akdeniz iklimi ve uzun kumsallarıyla en çok tercih ettiği destinasyonların başında geliyor. Kış aylarında bile bahar havasını yaşayabileceğiniz, denizin ve doğal güzelliklerin keyfini çıkarabileceğiniz Kuzey Kıbrıs, ülkeye gelecek misafirler PCR testi zorunluluğunu kaldırdı.

KKTC’nin aldığı yeni karara göre, ikinci doz aşısının üzerinden (Johnson için tek doz) 14 gün geçmiş veya 270 gün geçmemiş kişiler tam aşılı sayılacak ve PCR/antijen testi yaptırmadan ülkeye giriş yapabilecek. Siz de bütçenize uygun Kıbrıs otel rezervasyonu ile baharın ve yazın tadını Kıbrıs’ta çıkarabilirsiniz.

- Reklam -