Ana SayfaMagazinBob Marley'in torunu Joseph Mersa Marley hayatını kaybetti

Bob Marley’in torunu Joseph Mersa Marley hayatını kaybetti

- Advertisement -

Efsane sanatçı Bob Marley’in 31 yaşındaki torunu reggae sanatçısı Joseph Mersa Marley, astım krizinden 31 yaşında hayatını kaybetti.

Jamaikalı-Amerikalı reggae sanatçısı Joseph Mersa Marley, geçtiğimiz Salı sabahı arabasında hareketsiz bir şekilde bulundu.

Şarkıcının ölümü ilk olarak Jamaikalı yayın muhabiri Abka Fitz-Henley tarafından bildirildi. Sahne adı Jo Mersa olan sanatçının hayatı boyunca astım hastalığıyla mücadele ettiği ortaya çıktı.

Bob Marley'in torunu Joseph Mersa Marley hayatını kaybetti

Genç müzisyen geleneksel reggae’yi modern ritimler ve müzik tarzlarıyla bütünleştirmesiyle tanınıyordu. Marley, kariyeri boyunca ailesinin mirasına sahip çıktı. Genç müzisyenin ölümünden sonra Major Lazer’den DJ Walshy Fire gibi ünlü isimler Marley’in sonylaşımının altına “Jah biliyor. Yeteneği ve zekası deliydi. Seni seviyorum kral. Seninle çalıştığıma çok sevindim” mesajlarını yazdılar.

Bob Marley'in torunu Joseph Mersa Marley hayatını kaybetti

“Reggae” müzik türü, Jamaika’ya özgü bir müzik türü. Ritmini kalp atışından aldığı söylenir. Jamaika usulü rock olarak da geçer. 1970’lerde analog imkânlarla yapılan bir müzik iken 1980’lerin ortalarından itibaren dönemin teknolojik gelişmeleriyle doğru orantılı olarak dijital bir sounda doğru yol almıştır.İnanç, aşk, barış, yoksulluk, eşitsizlikler gibi temalar barındırır. 1970’lerden itibaren dünyada popülarite kazanmıştır. Efsanevi sanatçı Bob Marley reggaenin dünya çapında tanınmasını sağlamıştır.

Zehra Yaşık
Editör Haberler.com – Magazin

- Reklam -