Ana SayfaModaYuvarlak yüze hangi saç kesimi modelleri gider? Yuvarlak yüze hangi saçlar yakışır?

Yuvarlak yüze hangi saç kesimi modelleri gider? Yuvarlak yüze hangi saçlar yakışır?

Bir saç kesimi yaptırırken, yüzünüzün yapısını hesaba katmanız gerekir. Çünkü saçları kestirirken en çok önem verilmesi gereken konu yüz yapısına uygun olup olmadığıdır. Eğer yüzünüz yuvarlak yapılı ise, saç kesiminizin şekli, yüzünüzü daha ince ve uzun göstermeye yardımcı olur. Ancak hatalı kesimler yüzünüzün olduğunda daha yuvarlak ve kilolu görünmesine yol açabilir. Bu nedenle yüzünüz için doğru saç kesimini bulmanız gerekir. Peki yuvarlak yüze hangi saç modelleri ve saç kesimleri yakışır? Cevabı haberimizde…

- Advertisement -

Etkileyici bir saç kesimi yüz hatlarını da ortaya çıkarır. Yuvarlak yüzler, daha geniş görünür. Bu nedenle yüzü yuvarlak kişilerin daha tombul görünmemek için yüzlerini daha ince ve uzun göstermeye yönelik saç kesimlerini seçmeleri daha iyi olur.

Doğru bir saç kesimi tercih edilirse yüz yapısının daha ince görünmesini sağlamak mümkün hale gelir. Yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler için uzun saçtan ziyade daha çok kısa saçlar uygun olacaktır

Yüzünüz yuvarlaksa, seçeceğiniz doğru bir saç modeli ile yüzü daha uzun ve ince bir yüz yapısı ortaya çıkarabilirsiniz. Pek çok ünlü isim yüz yapısına göre saç kesimi işlemini yapmaktadır. Saç kesiminde beğendiğimiz modellere yönelmek istesek de, istediğimiz saç modelinin yüz yapımıza uygun olup olmadığını da bilmemiz gerekir. 

Yuvarlak yüze hangi saç kesimi modeli gider?

Yuvarlak yüze hangi saç kesimi modeli gider?

Yuvarlak yüz yapısı yüzün olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olmaktadır. Doğru bir saç kesim yöntemi ile yüzü daha ince görünmesini sağlamak mümkün olur.

Sadece saç kesimi değil, saça verilen şekil de bu konuda çok önemlidir. Örneğin balerin topuzu yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler için en ideal saç modellerinden biridir. Yuvarlak yüz yapısını balerin topuzu ile daha ince gösterebilirsiniz. Balerin topuzu aynı zamanda yüz hatlarının daha ortaya çıkarır.

Yandan perçemli saçlar da yuvarlak yüze yakışan modellerden biridir. Yandan perçem sayesinde elmacık kemikleri daha belirgin bir hale gelir. Elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirerek, yüzün daha ince görünmesini sağlarsınız. Buna ek olarak makyajda kontür çalışırsanız yüzünüzü daha ince, kemikli ve uzun gösterebilirsiniz. 

Yuvarlak yüze hangi saçlar yakışır?

Yuvarlak yüze hangi saçlar yakışır?

Yüzünüz yuvarlaksa, her saç modeli size yakışamayabilir. Bazı saç modelleri yüzünüzü olduğundan da yuvarlak ve hatta kilolu gösterebilir. Bu nedenle yeni bir saç modeli denemeyi düşünüyorsanız saç kesimini bu konuda uzman kuaförlere bırakmanız ve kesime örneklere bakarak birlikte karar vermeniz doğru olur.

Saç kesimi için kuaföre gidiyorsanız veya evde kendi başınıza saçlarınızı kesecekseniz, Bob kesim saç modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle kısa Bob model kesimler yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler için en ideal saç modelleri arasında yer alır.

Doğru bir makyaj ile tamamlandığı zaman yuvarlak yüzünüzün yumuşak ve romantik görüntüsünün tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yüzünüz yuvarlak olduğu için çok daha sert, alternatif saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kemikli bir yüze çok daha sert ifade verecek tüm saç modelleri sizde çok daha iyi duracaktır. Çok daha masum bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Modifiye edilmiş Pixie saç kesimi de yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler için çok ideal modellerden biridir.

2018 yılının yazından bu yana çok moda olan bu saç modeli son derece modern ve şık bir görünüm sağlar. Pixie saç kesimi daha belirgin ve uzun bir yüz hattına sahip olmak isteyen kişiler için son derece uygun bir modeldir. 

Yuvarlak yüze kısa saç uygun mudur?

Yuvarlak yüze kısa saç uygun mudur?

Yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri kısa saçların yuvarlak yüze yakışıp yakışmadığıdır. Yuvarlak yüz yapısı için en ideal saçlar kısa saçlardır. Özellikle arkası kısa önlere doğru uzun gelen saçlar yuvarlak yüz yapısı için en ideal saç kesim modellerindendir. Bu saç modellerini uygulayarak son derece modern ve dikkat çeken bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pixie gibi çok kısa olan saç modelleri de yuvarlak yüzlerde çok iyi bir görünüm sağlar. Bu saç modeli hem yüzün daha uzun görünmesini hem de yanakların daha ince görünmesini sağlar.

Yüzünüz yuvarlaksa ancak uzun bir saç modeli kullanmak istiyorsanız saçlarınızın ortadan ikiye ayırarak kullanabilirsiniz. Bu saç modeli sayesinde yüzün iki yanına saçlar dökülecek, saçlarınız hafifçe kulaklarınızı ve yanaklarınızı kapatacak, bu sayede yüzünüz daha uzun ve ince görünecektir.

Yüzünüzün olduğundan da yuvarlak görünmesini istemiyorsanız kaküllerinizi tamamen gözlerinizin üzerine düşürmemelisiniz. Eğer kaküllerinizi düz kullanmak istiyorsanız, saçlarınızı kulak arkasına atmak yerine öne düşürebilirsiniz. Saçlarınızı yandan elmacık kemiklerine yakın bölgeden aşağı doğru sarkacak şekilde şekillendirirseniz, aynı zamanda bu tutamların daha yumuşak bir şekilde düşmesi için katkı kesimler tercih ederseniz, yüzünüz olduğundan daha ince ve uzun görünecektir.

Saç kesimi yaptırırken ve saçlarınızı şekillendirirken bu önerileri dikkate alırsanız, yüzünüzün daha ince ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. 

- Reklam -