Ana SayfaSağlıkYağ yakma ve ince bel garantili diyet

Yağ yakma ve ince bel garantili diyet

Daha ince bir bel sahibi olmak, mide şişkinliğinden kurtulmak, daha iyi mutlu olmak ve tabii ki fazla kilolarınızdan daha kolay kurtulmak için verdi, Diyetisyen Kübra Yazıcı ile metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştıran beslenme önerileri aldı. İşte uygulaması kolay, pratik, listesiz ölçüsüz 7 beslenme adımı ve yağ yakmanın en pratik yolları!

1. Öğünlerinizi 3 saatte bir yapın

1. Öğünlerinizi 3 saatte bir yapın

- Advertisement -

Sağlık yönünden özel bir beslenme programı uygulamıyorsanız, öğünlerinizi 3-3,5 saatte bir şekinde alırsanız, metabolizmanızı canlandırabilir ve iştahınızı kontrol edebilirsiniz. Beslenme ve Diyet Uzmanı Kübra Yazıcı, uzun süre boyunca aç kalmanın, ihtiyacımızdan daha fazla kalori almak için kaçınılmaz olduğunu söylüyor.

Bu haber ilginizi çekebilir: Metabolizmayı hızlandırmanın 10 kuralı

2. Yağ yakmak ve vücuttan atmak için bol su için

2. Yağ yakmak ve vücuttan atmak için bol su için

Su içmek yağ yakmak ve yakılan yağın vücuttan atılması için en önemli kaynaklardan biri. Bu nedenle günlük su tüketiminizi 2-2,5 litesnin altına düşmemesine dikkat edin.

Sonbahar ve kış aylarında havaların soğuması nedeniyle susuzluk ihtiyacı azalır. Ancak içtiğiniz suya biraz aroma katarak onu lezzetli hale getirip, daha da sağlıklı bir içeceğe dönüştürebilirsiniz. Daha aromatik bir içecek için suyun içine sevdiğiniz meyvelerin yanı sıra taze nane, limon veya kabuk tarçın ekleyin. Üstelik tarçın kan şekerinizi dengeleyerek açlık krizlerini önlemeye de yardımcı olur.

Bu haber ilginizi çekebilir: Sıcak su içmenin 10 faydası

3. Mide şişkinliğinden kurtulmak ve ödem atmak için yeşil çay ve kiraz sapı çayı için

3. Mide şişkinliğinden kurtulmak ve ödem atmak için yeşil çay ve kiraz sapı çayı için

  • Yeşil çay, özellikle ödem atmak için çok faydalı. Keza kiraz sapı çayı da aynı yeşil çay gibi ödem atmaya yardımcı oluyor.
  • Yeşil çay ve kiraz sapı çayını günde 2-3 fincan tüketebilirseniz, ödem sorunuzdan kurtulabilirsiniz.

Bu haberler ilginizi çekebilir:

  • Kiraz sapı çayı faydaları ve kurutulmuş kiraz sapı çayı tarifi
  • Yeşil çay içerek 12 haftada göbekten kurtulun!
4. Daha ince bir bel için kurubaklagil tüketin

4. Daha ince bir bel için kurubaklagil tüketin

İçeriğindeki kaliteli posa sayesinde haftada 2-3 defa tüketilen kurubaklagiller, karın ve bel bölgelerinin incelmesine yardımcı oluyor. Araştırmalarla kanıtlanmış olan bu beslenme biçimine göre nohut, yeşil mercimek, kuru fasulye gibi kurubaklagilleri haftalık beslenmenize mutlaka katın.

Bu haber ilginizi çekebilir: Kurubaklagillerin 9 faydası

5. Her ana öğününüzde mutlaka salata da olsun

5. Her ana öğününüzde mutlaka salata da olsun

Hem daha az kalori almak hem de daha iyi bir şekilde doymak için ana öğünlerinizde mutlaka salata da olsun. Ana öğünlerde tüketeceğiniz büyük bir porsiyon salata ile neredeyse sıfır kalori alarak doyabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Salatanızda hazır soslar veya yüksek kalorili soslar kullanmayın. Bunun yerine hem yağ yakımını hızlandırmak hem de C vitamini alımına katkı sağlamak için limonlu ve zeytinyağlı bir sos hazırlayın.

Bu haberler ilginizi çekebilir:

  • 30 yaşından sonra yememeniz gereken 30 yiyecek!
  • Sağlıklı bir salata nasıl mahvedilir?
6. Mevsimsel depresyona karşı omega 3 alın, gereksiz kalorilere dur deyin!

6. Mevsimsel depresyona karşı omega 3 alın, gereksiz kalorilere dur deyin!

  • Bağışıklık sisteminizi desteklemek ve kilo vermenize yardımcı olmak için aynı zamanda mevsim geçişlerinde yaşaycağınız depresyon, baş ağrısı gibi şikayetleri de azaltmaya destek olan omega 3 kaynaklarını mutlaka haftalık beslenmenize ekleyin.
  • Balık, omega 3’ün en iyi hayvansal kaynaklarından biridir.
  • Bitkisel omega 3 kaynakları olarak da semizotu, ceviz ve keten tohumu tüketebilirsiniz.

Bu haber ilginizi çekebilir: Omega 3 bakımından zengin 10 besin

7. Daha çok hareket edin

7. Daha çok hareket edin

Ne kadar hareketli bir yaşam, o kadar hızlı metabolizma. Her hafta en az 3-4 gün yapılacak 40-50 dakikalık yürüyüş, yüzme veya bisiklet sürme gibi egzersizler yazın aldığınız kiloları vermeye yardımcı olurken, sağlıklı beslenmeyle destekleyeceğiniz bu egzersizler metabolizmanızı da hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

- Reklam -