Ana SayfaMagazinUsta sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti

- Advertisement -

Türk müziğinin efsane sanatçılarından Nuri Sesigüzel, kalp yetmezliği nedeniyle 86 yaşında yaşamını yitirdi. Sesigüzel’in ölüm haberini duyuran İbrahim Tatlıses, “Üzüntümü anlatamam” dedi. Usta sanatçı yarın Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Kara Kaş Gözlerin Elmas, Kahverengi Gözlerin, Durma Güzel Durma, Bir Fincan Kahve Olsam gibi şarkıları dillerden düşmeyen usta sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti. Ünlü ismin ölüm haberini ise meslektaşı İbrahim Tatlıses duyurdu.

“ÜZÜNTÜMÜ ANLATAMAM, SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM”

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tatlıses, “Nuri Sesigüzel ustamızı kaybetmişiz. Üzüntümü anlatamam. Tüm sevenlerine, ailesine baş sağlığı dilerim. Ustamıza Allah’tan rahmet dilerim” dedi. Nuri Sesigüzel, yarın Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Büyükçekmece Mezarlığına defnedilecek.

Daha önce bel fıtığı nedeniyle 3 kez ameliyat olan Nuri Sesigüzel’in kesin ölüm nedeni ise henüz bilinmiyor.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti

NURİ SESİGÜZEL KİMDİR?

Nuri Sesigüzel, 1943 yılında Şanlıurfa’nın Birecik kazasında doğmuştur. Asıl adı Nuri Kaçtaş’dır. Mağo Ağa, Beziki; annesi Nazey ise Ketik aşiretlerindendir. İlk ve orta tahsilini tamamladıktan sonra 13-14 yaşlarında çok sevdiği Halk müziğine gönül verdi. 14 yaşında saz çalmaya başladı. 1961’de İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu sınavları kazandı ve radyo sanatçısı olarak profesyonel sanat hayatına başladı. Plak şirketlerinin ilgisini çekince, 300’ü aşkın plak doldurdu.1963’te sinemaya başlayan Sesigüzel, 1963 -1995 yılları arasında da pek çok türkü besteledi.

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com – Magazin

- Reklam -