Ana SayfaMagazinUsta sanatçı Kunt Tulgar hayatını kaybetti

Usta sanatçı Kunt Tulgar hayatını kaybetti

Yönetmen, senarist, oyuncu, seslendirme sanatçısı ve yapımcı Kunt Tulgar hayatını kaybetti. 76 yaşında hayata gözlerini yuman Tulgar’ın ölüm haberini ise Sinema Emekçileri Sendikası duyurdu.

- Advertisement -

Yönetmen, senarist, oyuncu, seslendirme sanatçısı ve yapımcı Kunt Tulgar’ın hayatını kaybettiğini Sinema Emekçileri Sendikası duyurdu. Twitter hesabından paylaşım yapan Sendika, “Yönetmen, yapımcı ve oyuncu olarak sinemamızda önemli emekleri bulunan Kunt Tulgar 76 yaşında hayatını kaybetti” ifadelerine yer verdi.

BİRÇOK PROJEDE YER ALDI

Tulgar, Tarzan İstanbul’da filminde Tarzan’ın çocukluğunu canlandırdı. 1960’ların ikinci yarısından itibaren birçok kült filmde rol aldı. Kunt Tulgar, oyunculuk ve yönetmenliğin yanı sıra kurgu, eşleştirme, ses ve negatif kurgu, ses çekimi ve kopya baskı yıkamanın yanı sıra ses mühendisi olarak yaptığı çalışmalarla tanınmaktadır. Dünyayı Kurtaran Adam (1982), Yılmayan Şeytan (1983) gibi filmlerin ses ekiplerinde çalıştı. İlk yönetmenlik denemesini Tarzan Adam (1974) ve ardından Süpermen Dönüyor (1976) ile yaptı. (1979) İnsanlık uğruna (1981) Gizli Kuvvet (1983) gibi Türk sinemasına damga vurmuş birçok filmde yer almıştı.

Usta sanatçı Kunt Tulgar hayatını kaybetti

Usta sanatçı Kunt Tulgar hayatını kaybetti

Demirören Haber Ajansı / Magazin

Yönetmen, İstanbul, Sinema, Magazin, Güncel, Haberler

- Reklam -