Ana SayfaMagazinUsta oyuncu İlyas Salman "Bir Kira Bir Yuva" kampanyası için bir emekli...

Usta oyuncu İlyas Salman “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası için bir emekli maaşını bağışladı

- Advertisement -

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına katılan usta oyuncu İlyas Salman, “Düzenin sanatçısı olmadığım için ilk kez pişmanım. Çok param olsaydı, bu kampanyaya daha fazla katkı yapabilirdim ama bir emekli maaşımı bağışlayabiliyorum” dedi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde ağır yıkımlara neden oldu. Depremlerden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay, önceki akşam iki depremle daha sarsıldı. İzmir Belediyesi de evleri yıkılan ya da ağır hasar gören vatandaşlar için “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası başlattı. Milyonlarca lira toplanan kampanyaya usta oyuncu İlyas Salman da dahil oldu.

“BİR EMEKLİ MAAŞIMI BAĞIŞLIYORUM”

Ekonomik şartlarının daha fazla bağış yapmaya elverişli olmadığını söyleyen İlyas Salman, yaptığı bağışla ilgili, “Düzenin sanatçısı olmadığım için ilk kez pişmanım. Çok param olsaydı, bu kampanyaya daha fazla katkı yapabilirdim ama bir emekli maaşımı bağışlayabiliyorum” ifadelerini kullandı.

330 MİLYON TL TOPLANDI

Halk TV’de yayınlanan gecenin ardından Twitter hesabından toplanan miktarı açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hedefimizi aştık… 33.098 ailemize kira desteği için 330 milyon TL topladık” dedi.

Çok sayıda yardımın yağdığı gecede Gülşen, Armağan Çağlayan, Metin Akpınar, Yıldız Tilbe, Hakan Altun, Sıla, Mert Fırat, Meltem Cumbul ve Pınar Deniz gibi ünlü isimler de bağış yaptı.

Depremzedeler İçin Ücretsiz Barınma Yerleri
Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar
Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com – Magazin

- Reklam -