Ana SayfaMagazinÜnlü isimler, Isparta konseri iptal edilen Melek Mosso'ya destek oldu

Ünlü isimler, Isparta konseri iptal edilen Melek Mosso’ya destek oldu

- Advertisement -

Ünlü şarkıcı Melek Mosso’nun Isparta’da vereceği konser ahlaksızlığa özendirdiği iddiasıyla aldığı tepkiler sonrası iptal edildi. Kararın ardından Twitter’da gündem olan Mosso’ya ünlü isimlerden destek paylaşımları yağmaya başladı.

Şarkıcı Melek Mosso’nun 3 Haziran’da Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında sahneye çıkacaktı. Belediye tarafından afişleri basılan konser programında bir değişiklik yapıldı ve Melek Mosso’nun adı çıkarıldı. Ahlaksızlığa özendirdiği iddiasıyla konseri iptal edilen Mosso, Twitter’da gündem oldu.

Bazı sivil toplum kuruluşları Mosso’nun kentte konser düzenlemesine tepki göstermişti. Melek Mosso’nun konserinin iptal edilmesini isteyenlerden biri de Anadolu Gençlik Vakfı olmuş ve vakıftan yapılan açıklamada, “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta’mız da yeri yoktur” ifadelerine yer verilmişti. Tepkilerin ardından Twitter hesabından paylaşım yapan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Melek Mosso’nun yer almadığı konser afişini yayınlayarak “Isparta Uluslararası Gül Festivalimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

Ünlü isimler, Isparta konseri iptal edilen Melek Mosso'ya destek oldu

Konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Melek Mosso, “Ben bu ülkenin kadınıyım. Fikirlerimle, vizyonumla, hayallerimle her yeni gün geleceğe sanatımı işliyorum. Genci yaşlısı milyonlarca sevenim var. Bir kaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki insanlar kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim, vermeyeceğiz… Ben Isparta’ya elbet gidecek ve şarkılarımı söyleyeceğim. Bugün olmazsa yarın sarılacak kalplerimiz” dedi.

Kararın ardından Twitter gündeminde birinci sıraya yerleşen Melek Mosso’ya ünlü isimlerden destek mesajları yağdı. Gonca Vuslateri, Haluk Levent ve Metin Uca gibi isimler hesaplarından yaptığı paylaşımlarla karara tepki gösterdi.

“Abisinin gülü”

“İçimizdeki lunaparkı yıkamayacaklar. Müzik evrenseldir.

“Melek Mosso candır. Sanatı ve sanatçıyı bitirme, yaşam şekline müdahale tavrını kabul etmiyoruz.”

“Sanat düşmanı, dinci faşist örgütlenmelerin hedef gösteri cüreti, kirlenmiş bürokratların, valilerin keyfi yasaklarıyla utanca dönüşüyor. Bu rezilliğe alışamayacağım, kabullenmeyeceğim. Melek Mosso’nun yanındayım.”

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com – Magazin

Armağan Çağlayan, Gonca Vuslateri, Melek Mosso, Metin Uca, Magazin, Haberler

- Reklam -
Exit mobile version