Ana SayfaMagazinÜnlü isimler, Gülşen'in tutuklanmasına tepki gösterdi: Adalet herkese eşit davranmalı

Ünlü isimler, Gülşen’in tutuklanmasına tepki gösterdi: Adalet herkese eşit davranmalı

- Advertisement -

Magazin Haberleri

Ünlü şarkıcı Gülşen’in nisan ayında verdiği bir konserinde sarfettiği “İmam Hatip mezunu, sapıklığı oradan geliyor herhalde” sözler, sosyal medyada gündem oldu. Sözlerinden dolayı tepki çeken Gülşen, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. İfadesi alınan şarkıcı adliyeye sevk edildikten sonra tutuklanarak Bakırköy’deki Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

Beşiktaş’taki evinde gözaltına alınan Gülşen, emniyette verdiği ilk ifadesinde “Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından, ne amaçla servis edildi bilmiyorum. Ancak provokatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek, onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Kesinlikle atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ayrıca yaşanan olayın zamansız bir yerde gerçekleşmesi talihsizliktir. Şakalaşmanın herhangi bir gruba yönelik nefret içerikli olarak algılanması beni çok üzmüştür. Suç işleme kastım yoktur. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesini talep ediyorum” dedi.

Ünlü isimler, Gülşen'in tutuklanmasına tepki gösterdi: Adalet herkese eşit davranmalı

Gülşen’in adliyeye girmesinin ardından ifadesinin bitmesiyle birlikte savcı, Gülşen’in üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, suça dair yasada yazılı cezanın üst haddi göz önüne alınarak tutuklanmasını talep etti. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği de, Gülşen’in “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Gülşen’in Bakırköy’deki Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

Şarkıcının tutuklanması ülkenin gündemine otururken tepkiler de beraberinde geldi. Gülşen’in tutuklanmasına itiraz eden birçok sosyal medya kullanıcısı, Twitter ve Instagram hesaplarından peş peşe paylaşımlar yaparak adalet çağrısında bulundu.

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com – Magazin

Selçuk Yöntem Gülşen Hadise Sıla Magazin Haberler

- Reklam -
Exit mobile version