Ana SayfaMagazinÜnlü aktör Alain Delon'un evinde 72 silah ve binlerce mermi bulundu

Ünlü aktör Alain Delon’un evinde 72 silah ve binlerce mermi bulundu

- Advertisement -

Fransız sinemasının ünlü aktörlerinden biri olan dünyaca ünlü Alain Delon‘un evinden adeta cephanelik çıktı. 88 yaşındaki Aktörün Paris’in yaklaşık 135 kilometre güneyindeki Douchy-Montcorbon’daki evinde yapılan aramada çok 72 silah ve 3 binden fazla mermi ele geçildi. Savcılar, Alain Delon’un silah ruhsatının olmadığını ifade etti.

Ünlü aktör Alain Delon'un evinde 72 silah ve binlerce mermi bulundu

Salı günü yapılan arama, mahkeme tarafından gönderilen bir yetkilinin Delon’un evinde bir silah fark etmesi ve hakimi uyarması üzerine gerçekleşti. Evde yapılan aramalarda bir de atış poligonu bulundu.

2019 YILINDA FELÇ GEÇİRMİŞTİ

Delon’un sağlığı, 2019’da felç geçirmesinin ardından son yıllarda kötü durumdaydı. Fransız medyasına göre, açıklanmayan başka bir ciddi rahatsızlığı daha söz konusu.

Ailesindeki anlaşmazlıklar da, Fransa’da son dönemde manşetlerde yer alıyordu. Üç çocuğu birbirlerine karşı, bir dizi hakaret, suçlama ve gizli kaydın basına yansıdığı bir yasal mücadele içerisinde.

Son yasal süreç Delon’un tıbbi tedavisiyle ilgiliydi ve geçen ay mahkeme onaylı bir doktor onu muayene etti, ancak vardığı sonuçlara çocukları karşı çıktı.

Ünlü aktör Alain Delon'un evinde 72 silah ve binlerce mermi bulundu

Delon kamuoyu önünde son kez bir aktör olarak, 2019 Cannes Film Festivali’nde fahri Altın Palmiye aldığı sırada görüldü. Eylül 2019’da arkadaşı ve film yıldızı Jean-Paul Belmondo’nun Paris’teki cenazesine katıldı.

Fransız polisi olayla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

BBC

- Reklam -