Ana SayfaMagazinTürkiye'de bir dönem reyting rekorları kırıyordu! Sadettin Teksoy'un son haline kimse inanamadı

Türkiye’de bir dönem reyting rekorları kırıyordu! Sadettin Teksoy’un son haline kimse inanamadı

- Advertisement -

Magazin Haberleri

Türk televizyonları 1990’lı yıllarda ciddi bir içerik patlaması yaşadı. Hem dönemin yayıncılık anlayışının daha esprili olması, hem de reyting yarışının daha yoğun olması nedeniyle birbirinden farklı karakterler kendilerine televizyon ekranlarında yer buldu. O isimlerden biri de Sadetin Teksoy’du.

Şüphesiz ki Sadettin Teksoy‘un başarı yolculuğunda en büyük pay sahiplerinden biri usta gazeteci Ufuk Güldemir’di. Star ekranlarında Show TV ile büyük bir rekabetin içerisine giren Ufuk Güldemir, “Teksoy Görevde” ile rakiplerini yenmeyi başardı. Sadettin Teksoy‘u yer altındaki gizli geçidi görüntülemeye gönderen Güldemir, günlerce yer altından yaptığı yayınlarla adını televizyon tarihine yazdırdı.

Türkiye'de bir dönem reyting rekorları kırıyordu! Sadettin Teksoy'un son haline kimse inanamadıUfuk Güldemir

“Ben Sadettin Teksoy” repliği ile hafızalara kazınan Teksoy’un da ekran önünü başarılı şekilde yürütmesiyle Star TV reytinglerde zirveyi görmüştü. Güldemir, Teksoy’a ana haber bülteninde 3 ila 5 dakika aralığında yer vererek, bir nevi ana haber bülteninin magazin ve yaşam sayfalarını oluşturuyordu. Teksoy izleyici karşısına bazen bir mağarada, bazen ise Van Gölü’nde izleyici karşısına çıkıyordu. Sarı montu da artık simgesi olmuştu.

Türkiye'de bir dönem reyting rekorları kırıyordu! Sadettin Teksoy'un son haline kimse inanamadıSadettin Teksoy

90’lar televizyonculuğunun yavaş yavaş etkisini kaybetmesiyle Sadettin Teksoy da hızla ekranlardan kaydı. Şimdilerde 70 yaşında olan Teksoy, daha sade bir yaşamı tercih ediyor. Uzun süre sonra bir 29 Ekim paylaşımıyla yeniden gündeme gelen Teksoy, yıllara meydan okuması nedeniyle de eski izleyicilerini hayli şaşırttı.

İşte Sadettin Teksoy’un son hali:

Türkiye'de bir dönem reyting rekorları kırıyordu! Sadettin Teksoy'un son haline kimse inanamadı

Türkiye'de bir dönem reyting rekorları kırıyordu! Sadettin Teksoy'un son haline kimse inanamadı

Barış Yahya Çinçin
Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com – Magazin

Sadettin Teksoy Ufuk Güldemir Magazin Yaşam Haberler

- Reklam -