Ana SayfaMagazinTarkan'ın konser vereceği sahne yıkıldı, kazanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Tarkan’ın konser vereceği sahne yıkıldı, kazanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

- Advertisement -

3. Sayfa Haberleri

İzmir‘in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü olan 9 Eylül tarihinde Konak Cumhuriyet Meydanı yakını Kordonboyu’nda ünlü sanatçı Tarkan’ın vereceği konser öncesi kurulan sahnedeki dev platform dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen sebepten dolayı büyük bir gürültüyle çöktü. Facianın eşiğinden dönülen olayın ardından adrese çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, 1 kişinin hafif yaralandığı öğrenildi.

ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILACAK

Platformu kuran ekip, bölgeye getirilen merdivenli itfaiye aracı vasıtasıyla platformun üzerine çıkarak incelemelerde bulundu. Gece boyu değerlendirmelerde bulunan ekipler vinçler aracığıyla çöken enkazın sabitlenmesi kararını alırken, platform arkasında bulunan 3 dev jeneratör ise çalışma alanını genişletmek ve güvenlik amacıyla bölgeden kaldırıldı. Sabah saatlerinde bölgeden ayrılan yetkililer, gün içerisinde yapılacak son incelemelerin ardından enkazın bulunduğu yerden kaldırılması için çalışmaları başlatacak.

Tarkan'ın konser vereceği sahne yıkıldı, kazanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

KAZANIN BOYUTU ORTAYA ÇIKTI

Yürekleri ağızlara getiren kazanın boyutu ise gün ağarınca daha da net görüldü. Kazanın konser sırasında çökmemesi ise facianın eşiğinden dönüldü olarak yorumlandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Tarkan İzmir 3. Sayfa Magazin Güncel Haberler

- Reklam -
Exit mobile version