Ana SayfaMagazinSon Dakika: İmam Hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alınan Gülşen'den ilk açıklama:...

Son Dakika: İmam Hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alınan Gülşen’den ilk açıklama: Özür diliyorum

- Advertisement -

Magazin Haberleri

Şarkıcı Gülşen, nisan ayındaki konserinde İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” şeklindeki sözleri nedeniyle büyük tepki çekti. Sosyal medyada kısa sürede “Gülşen Tutuklansın” etiketi gündem olurken, ünlü şarkıcı için hemen harekete geçildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı TCK 216. madde kapsamında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan soruşturma başlatırken, Gülşen Beşiktaş’taki evinde gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesine gelerek ifade veren Şarkıcı Gülşen Adliyeye sevk edildi. Konu hakkında sessizliğini bozan Gülşen sosyal medya hesabından ‘Özür’ paylaşımında bulundu.

Özür dileyen Gülşen paylaşımında, “Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken, eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika: İmam Hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alınan Gülşen'den ilk açıklama: Özür diliyorum

Mesut Şahin
Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com – Magazin

Gülşen Magazin Güncel Haberler Son Dakika

- Reklam -