Ana SayfaMagazinSon Dakika! Gülşen'in İmam Hatiplilerle ilgili sözleri AK Parti'yi ayağa kaldırdı! Tepkiler...

Son Dakika! Gülşen’in İmam Hatiplilerle ilgili sözleri AK Parti’yi ayağa kaldırdı! Tepkiler art arda geliyor

Magazin Haberleri

- Advertisement -

Son dönemde konserlerinde giydiği kıyafetler ve tarzıyla gündemden neredeyse hiç düşmeyen ünlü şarkıcı Gülşen’in Nisan ayında gerçekleşen bir konserinde kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem oldu.

İnternete düşen görüntülerde Gülşen’in konser esnasında bir kişiyle ilgili olarak “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi. Sapıklığı oradan geliyor herhalde” dediği duyuluyor.

Şarkıcı Gülşen’in bu sözleri sosyal medyada büyük bir tartışmaya neden olurken, çok sayıda Twitter kullanıcısı Gülşen’in tek bir kişi üzerinden tüm İmam Hatiplileri hedef almasının yanlış olduğunu dile getirdi. Yorum yağmuru sonrası “GülşenTutuklansın” etiketi de Twitter’da kısa sürede TT oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gülşen’in sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı Türk Ceza Kanununun 216. maddesinde yer alan “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatıldı.

Gülşen’in İmam Hatiplilerle ilgili sözleri AK Parti cephesinde de büyük tepki çekti. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ünlü şarkıcıya Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Çelik yaptığı paylaşımda, “Nefret üretmek bir sanat dalı değildir. Nefret yaymak bir sanatçı faaliyeti değildir. Toplumun belirli bir kesimini “sapıklık” iddiası ile hedef almak ve Türkiye’yi ayrıştırmaya çalışmak nefret suçudur ve insanlık ayıbıdır…

Bu çarpık zihniyetin mazide kaldığını düşünüyorduk. Ancak farklı kisveler altında sürdüğünü görüyoruz. Bu nefret zihniyeti ülkemizde asla zemin bulamaz.

Nefrete karşı insanlık değerlerini savunmaya devam edeceğiz. İnsanlık onuru her türlü nefretin üstündedir.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika! Gülşen'in İmam Hatiplilerle ilgili sözleri AK Parti'yi ayağa kaldırdı! Tepkiler art arda geliyor

Ayrıntılar geliyor…

Erdem Aksoy
Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com – Magazin

Numan Kurtulmuş Ömer Çelik AK Parti Gülşen Magazin Güncel Haberler Son Dakika

- Reklam -