Ana SayfaMagazinSefo'nun sahneden indirilmesine Bodrum Kaymakamlığından açıklama: Açık alanda müzik faaliyeti 24.00'a kadar

Sefo’nun sahneden indirilmesine Bodrum Kaymakamlığından açıklama: Açık alanda müzik faaliyeti 24.00’a kadar

- Advertisement -

Şarkıcı Sefo, önceki akşam Muğla’nın Bodrum ilçesinde verdiği konser sırasında valilik talimatı ile sahneden indirildiğini söyleyerek sosyal medya hesabından “Yasak saati 01:00 değil miydi? Ben bu ülkede çok sıkıldım” diyerek sitem etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Bodrum Kaymakamlığı, “Ses denetimlerinde açık alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat 00.00’da sonlandırılması sağlanmıştır” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle getirilen yasaklar sırasıyla kaldırılırken 00.00’da başlayan müzik yasağı da 01.00’e kadar uzatılmıştı. Önceki akşam Muğla’nın Bodrum ilçesinde konser veren Sefo ise sosyal medya hesabından 00.30’da sahneden indirildiğini söyleyerek sitem etti.

Valilik talimatıyla konseri yarıda kesilerek sahneden indirilen Sefo, “Arkadaşlar saat 00.30. Bodrum’dayız ve ben sahneden indirildim. Valiliğin talimatıyla biz sahneden indirildik. Ben böyle bir şey bilmiyorum. Ben bu ülkede gerçekten çok sıkıldım. Böyle bir şey olamaz. Saat 00.30’ya. 00.30. 01.00’e kadar değil miydi bu? Bu saçmalık ya. Anlam yok. O kadar insan geldi bizi bekledi” diyerek isyan etti.

Bodrum Kaymakamlığından müzik açıklaması

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kaymakamlık tarafından konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00’dan önce sonlandırıldığı iddiası üzerine müzik açıklaması yapıldı. Bodrum Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağı’nda konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00’dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak; Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin yoğun olarak bulunduğu Gümbet bölgesinde yaz turizmi ile birlikte ‘Gürültü’ konusundaki denetimlere ağırlık verilmektedir. Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesi’nde, ‘Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24.00’den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur.”

“Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546.ncı maddesine göre takibat yapılır’ hükmü amirdir. 20.06.2022 günü Bodrum ilçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de açık alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat 00.00’da sonlandırılması sağlanmıştır. Sosyal medya görüntülerinden de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin yasal mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme tarafından bu faaliyet kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili Haberler
İhlas Haber Ajansı / Magazin

Bodrum Muğla Magazin Güncel Haberler

- Reklam -