Ana SayfaYaşamdanSalatı münciye duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Salatı münciye...

Salatı münciye duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Salatı münciye duası Türkçe Arapça okunuşu

Salatı münciye duası, sıklıkla araştırılan dualardan biridir. Özellikle anlamı bakımından da oldukça önemli dualar arasındadır. Bu bakımdan Salatı münciye duası anlamını öğrenebilir ve duanın faziletleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Salatı münciye duası anlamı ve fazileti nedir? Ne zaman okunur? Salatı münciye duası Türkçe Arapça okunuşu tüm detaylarıyla derledik.

- Advertisement -

 Salatı münciye duası okumanın birçok sevabı vardır. Salatı münciye duası beladan ve kötülüklerden korunmaya, rızkın da bol ve bereketli olmasına yarar.

 Salatı münciye duası anlamı ve fazileti nedir?

  Salatı münciye duasının anlamı şu şekildedir: ”Allahım! Peygamber efendimize salat eyle. Öyle bir salat olsun ki o salat vesilesi ile bizi bütün korku ve afetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarımızı gider, bizi tüm günahlardan temizle, bizi en yüksek derecelere yükselt ve onun sayesinde bizi, hayatta ve ölümden sonra da bütün hayırların en son noktasına ulaştır. Şüphesiz ki sen her şeye kadirsin.”

  Salatı münciye duasının fazileti: Salatı münciye duasını okumayı alışkanlık haline getiren kişilerin bir darlık ya da maddi sıkıntı çekmediği bilinmektedir. Namazlarda ya da namazlardan sonra tesbihat esnasında duayı okumak mümkündür. 11 kez okunması gereken bir dua olsa da istendiği zaman gün içinde okunması da mümkündür. Aynı zamanda bu duayı okumayı alışkanlık haline getiren kişilerin Cenab-ı Hakk’ın en yüksek mertebesine ulaştıkları bilinmektedir.

  Ne zaman okunur?

  Her gün 11 kez salatı münciye duası okumak geçim zorluğu çekmemek için önemlidir. Ayrıca namazlardan sonra da 11 kez salatı münciye duasını okumayı kendine adet edinmiş kişiler Allah’ın en yüksek mertebesine erişir ve geçi sıkıntılarından da uzak durur. Farz namazlarından sonra tesbihat yaparken ya da gün içinde istendiği zaman salatı münciye duasının okunması mümkündür. İstenilen sayıda dua ederken ya da günlük zikirlerde de okunması mümkündür.

  Salatı münciye duası Türkçe Arapça okunuşu

  Salatı münciye duasının okunuşu şu şekildedir: ”Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin, salaten tüncina biha min cemil ehvali vel afat, ve takdi lena biha cemial hacat, ve tatahhiruna biha min cemiisseyyiat ve terfeuna biha aledderecaat, ve tebelliguna biha aksal gayat, min cemiil hayrati fil hayati ve badel memaat.”

 Salatı münciye duasının anlamı ise şu şekildedir: Ey Allahım! Efendimiz olan Hz.Muhammed’e (S.A.V) ve ümmetlerine öyle bir salatu selam eyle ki, o selatu selam sayesinde bizi tüm endişelerden, korkulardan ve felaketlerden koruyarak muhafaza eyle. O salatu selam ile bizi ve tüm hacetlerimizi ihsan eyle. O selatu selam ile bizi yapmış olduğumuz tüm kötülüklerden temizle. O salatu selam ile bizi en yüksek mertebelere ve en yüksek derecelere yükselt. Gayelerin en son ve de en yüksek makamına bizi o salatu selam ile ulaştır. O salatu selam ile hayatta ve öldükten sonra da bizi bulunan tüm hayırlara kavuştur. Yüce Rab bize kafidir. O ne güzel bir vekil, ne güzel bir koruyucu ve ne güzel bir yardımcıdır.

 Salatı münciye duası genellikle farz namazlarından sonra ya da tesbihat sırasında okunan bir duadır. Bu duayı okumak için herhangi bir zaman ve sayı yoktur. Salatı münciye duası istendiği kadar istendiği zaman okunabilir. Bu duayı okumayı adet edinmiş kişiler yokluktan uzak olurlar ve darlık çekmeler. Aynı zamanda Salatı münciye duasını sürekli olarak okuyan kişilerin Allah’ın en yüksek mertebesinde oldukları bilinmektedir. Tüm kötülüklerden, maddi sıkıntılardan ve beladan uzak olunmasına ve rızkın bol olmasına yardımcı olur.

- Reklam -