Ana SayfaMagazinSadakatsiz dizisinde rüşvet sahnesi için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu

Sadakatsiz dizisinde rüşvet sahnesi için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu

Sadakatsiz dizisindeki bir rüşvet sahnesinden dolayı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, kurum çalışanlarının zan altında bırakıldığını belirterek yasal işlemler için RTÜK’e başvurdu. Bayındır Memur-Sen de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu bulundu.

- Advertisement -

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) “Sadakatsiz” dizisindeki bir rüşvet sahnesinde kurum çalışanlarının zan altında bırakıldığı gerekçesiyle Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) başvururken tapu çalışanların bağlı olduğu Bayındır Memur-Sen de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu bulundu.

TKGM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Kurum çalışanları 3 Kasım’da Kanal D’de yayımlanan ‘Sadakatsiz’ dizisinde geçen bir sahnede yaratılmaya çalışılan algı ile zan altında bırakılmaya çalışıldı. Kurumumuz ve personelimize yönelik, düşünce ve ifade özgürlüğü ile eleştiri hakkının sınırlarını aşan gerçeklikle bağdaşmayan bu yayını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun kapsamında “yayın hizmetlerine aykırı olan söz konusu yayın hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması ile ilgili olarak RTÜK’e başvurulduğu, Kanal D’ye de tekzip gönderildiği” belirtildi.

Bayındır Memur-Sen’den yapılan açıklamada da sendikanın konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

“Söz konusu dizide sözde tapu memurunun rüşvet ile hizmet verme sahnesinin gösterildiği” belirtilen açıklamada, “Tapu çalışanları ve saygıdeğer kurum alenen rüşvetçi damgasıyla kamuoyu önünde aşağılandı. Mesai mefhumu gözetmeden özveriyle çalışan bütün TKGM çalışanları çirkin bir ithamla karşılaşmışlardır.” ifadesi kullanıldı.

AA / Yasemin Kalyoncuoğlu – Magazin Haberleri
Haberi Kaydet

 

- Reklam -