Ana SayfaMagazinReha Muhtar'ın oğlu, annesi ve avukatını suçladı: Bana babamı kötületiyorlar

Reha Muhtar’ın oğlu, annesi ve avukatını suçladı: Bana babamı kötületiyorlar

Magazin Haberleri

- Advertisement -

Reha Muhtar ve oyuncu Deniz Uğur arasındaki velayet davası, geçtiğimiz aylarda magazin gündeminin en çok konuşulan konularından biri oldu. Mahkeme, Muhtar ve Uğur’un kızları Mina Muhtar’ın velayetini geçici olarak anne Deniz Uğur’a verirken, Poyraz Muhtar’ın velayeti ise babası Reha Muhtar‘da kaldı.

Reha Muhtar‘ın iddiasına göre oğlu Poyraz Muhtar, annesi ve avukatları tarafından mahkemeden kaçırıldıktan sonra 14 gün boyunca evde mahsur bırakıldı. Poyraz bu süre zarfında okula da gitmedi.

Reha Muhtar‘ın kızına bağırdığı anların ses kaydının yayınlanmasının ardından ise oklar bir anda Muhtar’a çevrildi. Ancak Muhtar kızının uyuşturucu bağımlısı biriyle görüşmesine tepki gösterdiğini açıklamıştı.

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Olayla ilgili son yaşanan gelişmede ise Poyraz Muhtar, çektiği videoda annesi Deniz Uğur ve avukatı Feyza Altun’un kendisine babasını kötülediğini ve babası hakkında kötü şeyler söylemesi için baskı kurduğunu dile getirdi.

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Bunların yanı sıra Feyza Altun’un sosyal medya hesabından Poyraz’ın fotoğrafını yayınlayıp, üzerine de “Poyraz, Aliş’i de beni de sevmiyormuş” ifadelerini kullanması ise büyük tepkilere neden oldu. Başta meslektaşları olmak üzere birçok kişi, Altun’a meslek etik kurallarını hiçe saydığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Altun’un avukat olarak mahkemeye sunması gereken delilleri sosyal medyada paylaşmasının yanlış olduğu vurgulandı.

Mahkeme tarafından verilen son kararda ise anne Deniz Uğur’a tedbir uygulandı. Reha Muhtar‘ın avukatı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Müvekkil Reha Muhtar‘ın hukuki dayanaktan yoksun ve mesnetsiz iddialar ile çocuklarına karşı şiddet uyguladığı iddiasıyla açılan velayet davasında, İstanbul 1. Aile Mahkemesi Av. Gürol Herkesecan’ın talebi ile annesi Deniz Uğur hakkında tedbir kararına hükmetti. Anne ve avukatı tarafından her ne kadar aksi iddia edilse de, baba Reha Muhtar vekili Av. Gürol Herkesecan’ın dosyasına sunduğu delillerde durumun iddia edildiği gibi olmadığı anlaşılmıştır. Mağdur çocuk kendisini çektiği video kaydında, annesi ve avukatı tarafından psikolojik şiddete uğradığını ve rızası dışında (baskıyla) yönlendirildiğini, babası Reha Muhtar’ın yanından ayrılmak istemediğini belirtir ifadelere yer vermiştir. Adı geçen mağdur çocuğun annesinin avukatından bahisle dile getirdiği isyanını gösterir ses kaydı dosya arasına sunulmuştur. Mağdur çocuk Annesi ve avukatı tarafından yaşadığı psikolojik şiddeti kendi sosyal medya hesabında da dile getirmiştir.”

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Poyraz Muhtar, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide de Feyza Altun’a tepki gösterdi. Poyraz paylaşımında, “Feyza hanım geçen sefer sana ve oğluna samimi davrandım ayıp olmasın diye. ama çektiğimiz fotoğrafları paylaşmayın dedim ve bana söz dediniz ama 2 gün önce paylaştınız cumartesi günü tekrardan geleceksiniz bir daha yaparsanız ne olacağını görürsünüz kalbimi çok kırdınız sizi affedebilir miyim bilmiyorum ama kolay olmaz cumartesi geliyorsunuz fotoğraf falan çekmem size artık inanmıyorum hiç bir konuda” ifadelerini kullandı.

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Haberler.com – Magazin

Reha Muhtar Deniz Uğur Magazin Haberler

- Reklam -