Ana SayfaSağlıkPosta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Eylül 2021)

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Eylül 2021)

Pek çok kadın “Eşimi seviyorum, neden orgazm olamıyorum?” diyor. Hanımlar, bu işin sevmekle ilgisi yok. Kendinize zaman tanıyın. Eşiniz de sizin bedeninizi keşfetsin, nelerden hoşlandığınızı bulsun. Zaman her şeyi halleder, sabırlı olun.

Hep istekliyim

Hep istekliyim

- Advertisement -

21 yaşındayım, bekarım. Gördüğüm her kadına karşı büyük istek duyuyorum. Onunla birlikte olmak istiyorum. Günde en az 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Haftada bir gün geneleve gidiyorum. Ne olur derdime bir çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, vallahi ne diyeyim, iradesizsin belli. Böyle devam edersen kafayı yersin. Ortada bir şey kalmaz. Düzen, disiplin diye bir şey var. Bunu da ayarlayan akıl ve irade.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

31 yaşında, 2 çocuk annesiyim. Eşimle 7 yıl önce severek evlendik. Hiç orgazm olmadım. Zevk alıyor, eşimle birlikte olmak istiyorum ama orgazm olamıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, vajinal orgazmı henüz yakalayamadın. Birçok kadın senin gibi. Bunun sevgiyle ilgisi yok. O başka, bu başka. Bazı kadınlar klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçemiyorlar. Vajinal orgazmın sorumluluğunun bir bölümü de eşinde. Birleşme süresi, ustalığı gibi. Biraz bekleyelim, fantezilere devam edin.

İlişkiye giremiyoruz

İlişkiye giremiyoruz

Biz bir yıllık evliyiz. İlk gece eşimin kasılmasından dolayı ilişkiye giremedik. İkinci gece denerken zarı yırtıldı. Kan geldi ama bir daha ilişkiye giremedik. Eşim korktuyor. Ne olur bizi bu dertten kurtarın.

CEVAP

Değerli okurum, vajinismus. Vajinismus olgularının yüzde 25’i sizinki gibi. İlk birleşme oluyor. Ardından vajina kendini kilitliyor. Siz üstesinden gelemezsiniz ama çözümü var, endişeye gerek yok.

Gebe miyim?

Gebe miyim?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Yanlışlıkla içime boşaldı. Korunmak için iki ilaç kullandım. Adet dönemim yeni bitmişti. Acaba hamile kalma gibi bir ihtimal olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, büyük olasılıkla hamile kalmadın. Ama bu işler dikkat gerektirir. Madem bu işlere devam edeceksiniz korunun. Başınıza büyük işler gelmesin.

Niye böyle geniş?

Niye böyle geniş?

Kız arkadaşım 18 yaşında. İlişkiye girdiğimizde hiçbir şey hissetmiyorum. Kız arkadaşımın vajinası çok geniş. Acaba benden önce ilişkiye girdiği için olabilir mi? Biz evlenmeyi düşünüyoruz.

CEVAP

Okurum, bu soruları bana evlendiğin zaman sor. Yeni çocukluktan çıkmış bir kızla cinsel ilişkiye giriyorsun. Yok genişmiş, yok zevk almıyormuş. Nedenmiş, ne olmuş? Ayıp ya.

Benden kan gelmedi

Benden kan gelmedi

24 yaşında bir kızım. Erkek arkadaşımla bir yıl boyunca ilişkiye girdim. Ama benden hiç kan gelmedi. Sizce bu normal mi?

CEVAP

Sevgili okurum, evet normaldir. Zamanla esnemiş, ne yapalım?

Kıllardan mutsuzum

Kıllardan mutsuzum

18 yaşındayım. Vücudumda aşırı kıl var. Bu kılları yok etmek mümkün mü?

CEVAP

Değerli okurum, birkaç sene daha büyü. Uykuda kalan kıllar varsa onlar da büyüsün. Senin de biraz paran olsun. Ya da ailen bu işe evet desin. Lazerle yok edersin.

Çok bağlandı

Çok bağlandı

22 yaşında kızım. Cinsellik aşkı alevlendirir mi? Sevgilimle bir şeyler paylaştıktan sonra bana daha çok bağlandığını fark ettim. Bunun nedeni ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, aşkta, sekste, dostluk, güven, sevgi, paylaşım, yaşamı yorumlama bunların hepsi olumlu rol oynar. Olumsuzluklar çoğalınca aşk biter.

Utanıyorum

Utanıyorum

26 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürekli ilişkiye giriyoruz. Ama erken boşalıyorum, kız arkadaşım çok şikayetçi. Utandığım için doktora gidemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, zamanla her şey yerine oturacak. İlk ilişkinde saniyeler içinde, ikinci ilişkinde de 1-2 saat sürüyorsa kız arkadaşın elbette haklı. Okurum, şunun bir ortasını bulmalısınız. Böylece yaşamınız renkli, çiçekli baharlar gibi olmalı. Olacak evet. Evlenmeden önce böyle olur ama evlendiğinde bunun kesin tedavisi var. Kız arkadaşın da biraz sabırlı olsun.

Kız ilişki istiyor

Kız ilişki istiyor

Kız arkadaşımla uzun süredir beraberim. O birçok kez cinsel ilişkiye girmemizi istedi ama ben “Evlendikten sonraya saklayalım” diyorum. Bu yüzden hep kavga ediyoruz. Acaba yanlış mı yapıyorum?

CEVAP

Okurum, yahu kaç yaşındasınız? Ateşli kız arkadaşın cinsel dürtüleriyle seni bir yerlere sürüklemeye çalışıyor. Sen ise evliliği bekliyorsun. Nasıl olsa bu kavga dövüşün sonunda kız kazanacak. Çünkü bir yere kadar direneceksin. Herkes sınırını bilmeli. Ben eline bir pusula tutuşturdum. Yol senin, kolay gelsin.

Erken boşalır mıyım?

Erken boşalır mıyım?

19 yaşındayım, her gün mastürbasyon yapıyorum, 5 dakika sürmüyor. Cinsel ilişki kurduğumda da erken boşalır mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, evet erken boşalırsın. Şimdiden mastürbasyon sırasında duraklayarak, kendini normal boşalma süresine şartla yani koşullandır.

Geç boşalıyorum

Geç boşalıyorum

33 yaşındayım. Benden büyüklere ilgi duyuyorum. Çok geç boşalıyorum, 45 dakikaya buluyor. Problem nedir?

CEVAP

Değerli okurum, bünyeden kaynaklanan bir olay. Düzenli ilişkin olduğu zaman hem kendini hem kadınını yormadan tek ilişkiyle düzeni ya da evliliği sürdürürsünüz. O günlere gelindiğinde şöyle ya da böyle bir sorun çıkarsa onun da gereği yapılır.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Nasıl belgeleyebilirim?

26 yaşında kızım. Erkek arkadaşım vardı. Birlikte olduk, kan gelmediği için çok ağır sözler söyledi, ben de onu terk ettim. Kızlık zarımın esnek olduğunu anladım. Bunu belgeleyebilir miyim?

CEVAP

Belgelersin yavrum da, bir de kendini kanıtlamak için mal tapusu verir gibi, doktor raporu mu sunacaksın? Böyleyse, yazık olmuş gençliğe. Cinsel konularda yeteri kadar bilgili olmayan erkekler, güvensizlik içindekiler, kendileri, organları konusunda sorunları olanlar, diğer erkekle kıyaslanacağını düşünerek tedirgin olurlar. Bu nedenle erkek arkadaşının kan ısrarında; sinirli bir ruh potansiyeli, mahçup olma korkusu, nörotik ruhsal yapı, aşağılık duygusu, kadına hakim olma gibi anlamlar yatar. Eğer korunan değer, gelenek ve görenekler olsaydı evlilik beklenirdi.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kız dalga geçiyor

Partnerim yaşça büyük. İlk kez ilişkiye girdik. Birkaç gün sonra ‘penisin küçük’ diye alay etti. Ne yapayım?

CEVAP

Yavrum, belli ki bu ilişki bir aşk ilişkisi değil. Çünkü partnerin önüne faturayı koymuş. Sen de ona göre davranacaksın. Bir sonraki ilişkinize elinde çiçekle ve çikolatayla gideceksin. Ağzında bir şeyler geveleyecek. Bir sonraki buluşmada, parfüm ya da şık bir elbise alacaksın. Bu sefer, “iyi, iyi” diye seni geçiştirecek. Üçüncü buluşmanızda artık büyük toplara başvuracaksın. Pırlantadan aşağısı kurtarmaz, benden söylemesi. İşte o zaman “En büyük sen, başka büyük yok” olacaksın. Bana bak okurum, bu işlerin ne önü ne de arkası var. Nanköre ona bir dağ bağışlasan, neden bir taşı eksik der. Gel yol yakınken, vazgeç bu ilişkiden.

Evliliğim tehlikeye girebilir

Evliliğim tehlikeye girebilir

32 yaşındayım ve 10 yıllık evliyim. 9 yaşında bir kızım var. Son 2 yıldır ilişkiye girer girmez boşalıyorum. İkinci kez ilişkiye girmek istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bu durum yüzünden evliliğim tehlikeye girebilir. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, korkulacak bir şey yok. Evliliğinizin tehlikeye girmesine ise hiç neden yok. Çoğu erkekte olan yaygın bir sorundan bahsediyorsun. O da artık herkesin bildiği gibi erken boşalma. Çözümü var. Bir hekimden randevu alıp muayene olman gerekiyor. Eğer erken boşalma kapını çalmaya başladıysa evde yokum diyemezsin.

GÜNÜN SÖZÜ

Teslimiyet aczin beyaz mendili, zafer ise azmin sancağıdır. H.D.

- Reklam -