Ana SayfaMagazinPink Floyd 30 yıl sonra Ukrayna için "Hey Hey Rise Up" isimli...

Pink Floyd 30 yıl sonra Ukrayna için “Hey Hey Rise Up” isimli şarkıyı çıkaracak

Dünyaca ünlü müzik grubu Pink Floyd’un üyeleri yaklaşık 30 yıl aranın ardından yeni bir şarkı için stüdyoya girdi. Gün içerisinde piyasaya çıkması beklenen şarkının Rus işgali olan Ukrayna’ya destek amacı taşıdığı aktarıldı.

- Advertisement -

Müzik dünyasının efsanevi gruplarından Pink Floyd, onlarca yıl aranın ardından Ukrayna’ya destek amacı taşıyan bir şarkı için toplandı. Gruptan yapılan açıklamada, Pink Floyd’un “Hey Hey Rise Up” (Hey Hey Ayağa Kalk) isimli şarkısı 8 Nisan Cuma günü piyasaya çıkacağı belirtildi. Bu şarkı, grubun 30 yıl aradan sonra birlikte yaptığı ilk şarkı olarak kayıtlara geçecek.

Açıklamada, kaydedilen şarkının içinde, şu an Kiev’de bulunan ve aldığı şarapnel yarası nedeniyle tedavi gören Boombox adlı grubun Ukraynalı solisti Andriy Şilivnyuk’un sesinin de yer aldığı bilgisi verildi. Şilivnyuk’un geçen Şubat ayında başkent Kiev’deki bir meydanda kaydettiği şarkı Instagram’da yayınlanmış ve bir protesto parçası olan eser birçok ülkenin insanları tarafından beğenilmişti.

Pink Floyd 28 yıl sonra Ukrayna için 'Hey Hey Rise Up' isimli şarkıyı çıkaracak

Ünlü İngiliz Rock grubu Pink Floyd’un üyeleri, bundan önce son olarak 1994 yılında çıkardıkları “The Division Bell” albümünün kaydı için bir araya gelmişti. Öte yandan geçen Çarşamba günü kaydedilen yeni şarkının seslendirilmesinde solist ve gitarist David Gilmour’un yanı sıra, grubun bas gitaristi Guy Pratt ve klavyede Nitin Sawhney yer aldı.

Pink Floyd 28 yıl sonra Ukrayna için 'Hey Hey Rise Up' isimli şarkıyı çıkaracak

Ukraynalı akrabaları olan David Gilmour, şarkının yapım aşamasında Şilivnyuk ile sürekli iletişim halinde olduğunu belirtti. Gilmour, bu görüşmelerle ilgili olarak, “Ona telefonda şarkının bir bölümünü çaldım ve onayını aldım. İkimiz de ileride bir gün yan yana birlikte bir şeyler yapmayı umuyoruz” ifadelerine yer verdi.

AA / Bilsay Özer – Dünya

Vladimir Zelenskiy, Vladimir Putin, Pink Floyd, Ukrayna, İşgal, Rusya, Savaş, Magazin, Yaşam, Dünya, Güncel, Haberler

- Reklam -