Ana SayfaSeyahatParis, hayal kırıklığı yaratıyor

Paris, hayal kırıklığı yaratıyor

- Advertisement -

Araştırmada Paris’le ilgili 140 bin incelemeye yapılan olumlu ve olumsuz yorumlar analiz edildi. Yapılan analizin sonucunda, Paris hakkında yapılan her 5 yorumun 1’i kötüydü. Uzmanlar bu durumu Paris Sendromu adlı bir fenomene bağlıyor.

Google’da Paris için yapılan 140 bin şehir incelemesindeki görüşleri değerlendiren bir firma, arama motorundaki incelemelerden yaklaşık 5’te birinin olumsuz olduğunu söyledi.

Independent Türkçe’nin haberine göre firma, dünyanın en popüler 20 turistik şehir ziyareti noktalarındaki görülecek yerler, turistik noktalar, etkinlikler, parklar, restoranlar ve oteller hakkında bırakılan Google yorumlarını analiz ederek hangilerinin olumlu hangilerinin olumsuz olduğunu belirledi.

PARİS BAŞI ÇEKİYOR

PARİS BAŞI ÇEKİYOR

Çevrimiçi eleştirmenler için en büyük hayal kırıklığını Paris’in yarattığı ortaya çıktı. “Işıklar Şehri” hakkındaki 3 bin 243 incelemeden yaklaşık 5’te biri (yüzde 18) olumsuzdu. Bunların yüzde 25’inde Fransa’nın başkenti “korkunç” olarak nitelendirildi.

PARİS SENDROMU

PARİS SENDROMU

Araştırmacılar bunun “Paris Sendromu” olarak bilinen bir fenomen olduğunu söyledi.

Son derece gerçek psikolojik durum, bazen Paris’e ilk kez gelen ve şehre dair beklentileri fazlasıyla romantikleştirilmiş olduğu için gerçeklikle karşı karşıya kaldığında epey hayal kırıklığına uğrayanlar tarafından deneyimleniyor.

GERÇEK PARİS TURİSTLERİ ŞOKE EDİYOR

GERÇEK PARİS TURİSTLERİ ŞOKE EDİYOR

Filmlerde ve kitaplarda resmedilen Paris’in çekici ve masalsı imajı, bu işlek şehrin gerçekliğiyle her zaman uyuşmuyor. Bunun farkına varmak da bazen turistleri tamamen şoke edebiliyor.

PARİS SENDORMUNUN BELİRTİLERİ

PARİS SENDORMUNUN BELİRTİLERİ

Paris Sendromu’nun belirtileri değişiklik gösterse de halüsinasyonlar, anksiyete, baş dönmesi, akut sanrılar ve terleme en sık bildirilen semptomlar arasında.

SONU BOŞANMAYLA BİTİYOR

SONU BOŞANMAYLA BİTİYOR

Öte yandan, romantizmin başkenti sayılan Paris’te evlilik teklifi alan kişilerin sonu pek hayırlı olmuyor. Yapılan araştırmaya göre boşanan 3.465 kişinin verileri incelendiğinde, bu kişilerin yüzde 23’ünün Paris’te evlilik teklifi aldığı göze çarpıyor.

Bu haber ilginizi çekebilir: Sonu boşanmayla biten 12 evlilik teklifi yeri

- Reklam -