Ana SayfaMagazinOyuncu Hayal Köseoğlu'ndan 2. turda destekleyeceği isim merak konusu olan Sinan Oğan'a...

Oyuncu Hayal Köseoğlu’ndan 2. turda destekleyeceği isim merak konusu olan Sinan Oğan’a açık mektup: Bizi yalnız bırakmayın

- Advertisement -

Oyuncu Hayal Köseoğlu, cumhurbaşkanı seçiminin 2. turunda kimi destekleyeceği henüz bilinmeyen Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan açık mektup yazarak “Hüda Par’ın bugünü, geçmişi ve açıklamalarının da sizin son derece kırmızı çizginin olduğunu düşünmek istiyor ve onlar ile ittifak yapmış bir partiye de destek olmayacağınızı düşünüyorum. Bizi yalnız bırakmayın” dedi.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalmasıyla mücadele, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçecek. Bu süreçte ilk turda yüzde 5.1 oy alan Sinan Oğan’ın oylarının ise belirleyici olabileceği konuşulurken kimi destekleyeceği de merakla beklenmeye başladı. Oyuncu Hayal Köseoğlu da Oğan’a açık mektup yazarak seslendi.

Instagram hesabından Sinan Oğan’a yazdığı açık mektubu yayınlayarak çağrıda bulunan Hayal Köseoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Ata ittifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Sinan Oğan’a açık mektubumdur. Ben Atatürkçü ilkelerle yetiştirilmiş, Cumhuriyet kadınlarının ve eşitliğe inanan son derece zarif erkeklerin yetiştirdiği genç bir kadın oyuncuyum. Bir dedem askeri hakim, bir dedem avukattı. Son derece güçlü erkekler olmalarına rağmen bir kez bile sofraya eşlerinden önce oturduklarını görmedim. Rahmetli anneannem son gününde hiçbirimizi hatırlamazken, duvardaki Atatürk resmine bakıp ona veda etmiş bir kadındı. Biz hep Atatürk ilkelerine çok önem veren insanlar olduk.”

“Bu sabah, seçimden sonraki ikinci buruk sabahım oldu. Çünkü sabah uyanır uyanmaz, kırmızı çizginizin HDP seçmeninin oy verdiği bir partiye destek olmamak olduğunu okudum. Hüda Par’ın bugünü, geçmişi ve açıklamalarının da sizin son derece kırmızı çizginin olduğunu düşünmek istiyor ve onlar ile ittifak yapmış bir partiye de destek olmayacağınızı düşünüyorum. Açıkçası hiçbir hamlenizi kestiremiyorum çünkü bizim sizinle pek çok konuda düşüncelerimizin ayrıldığına eminim. Bizim ideolojimiz belki sizinle bir çok açıdan farklılık gösteriyor olabilir ama ben zaten hepimizin aynı düşüncede olmasını değil, her düşünceden insanın aynı ifade özgürlüğüyle kendi düşüncesini savunabilmesini istiyorum.”

Oyuncu Hayal Köseoğlu'ndan 2. turda kimi destekleyeceği bilinmeyen Sinan Oğan'a açık mektup: Bizi yalnız bırakmayın

“Hepimizin temsiliyeti için demokrasi çok önemli. Ve maalesef seneler içinde laiklik başta olmak üzere tüm Atatürk ilkeleri erozyona uğradığı gibi şu anda demokrasiyi bile tehdit edebilecek bir değişimle karşı karşıyayız. Ben şimdi size neden bu mektubu yazdığıma gelmek istiyorum. Bir kadın olarak sizden ricam, ne olur kırmızı çizginin bu sefer biz kadınlar olalım. Meclise giren milletvekillerinin karma eğitime, 6284 numaraları kanuna, kadınların çalışma hakkına göz dikmelerine ve daha nicelerine karşı tek başımıza göğüs germekten çok yorulmuş durumdayız.”

“Güzeller güzeli ülkemde güvende hissedememek, kadına şiddet, taciz ve tecavüz yaptırımlarının en aza indirilmesi üzerinden bizim can güvenliğimizin ve hür irademizin pazarlık konusu yapıldığını görmek bizi artık korkuya itiyor. Ben ülkemi çok seviyorum. İyi bir siyasetçinin, Cumhuriyet değerlerini ve demokrasiyi savunarak, demokratik temsiliyetleri baskılamanın artık gerici olduğunu fark etmesini umut ediyorum.”

Oyuncu Hayal Köseoğlu'ndan 2. turda kimi destekleyeceği bilinmeyen Sinan Oğan'a açık mektup: Bizi yalnız bırakmayın

Ve lütfen, Atatürk’ün ‘Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmak, hayatımızı onlarla birlikte yürütmek, Türk kadınını ilmi, ahlaki, sosyal ve ekonomik hayatta erkeğin ortağı ve destekleyicisi yapmak gerekir’ karşın ‘kadının çalışma şartlarını fıtratına uygun hale getirmek’ gibi düzenleme önerileri yapan, ‘Türk kadını sen omuzalar üstünde göklere yükselmeye layıksın’ lafına karşın seçim otobüsünde kadın milletvekili adayını gölge şeklinde gösteren, Türk medeni kanununun kabulünü sağlayarak kadını güvende hissettirmesine karşı bize belli ki her türlü medeniyetsizliği layık gören insanlara karşı bizi yalnız bırakmayın, yalnız kalmamıza izin vermeyin. Lütfen Atatürk’ün izinden gidin ve bu sefer kırmızı çizginiz kadınlar olsun.”

Oyuncu Hayal Köseoğlu'ndan 2. turda kimi destekleyeceği bilinmeyen Sinan Oğan'a açık mektup: Bizi yalnız bırakmayın

Oyuncu Hayal Köseoğlu'ndan 2. turda kimi destekleyeceği bilinmeyen Sinan Oğan'a açık mektup: Bizi yalnız bırakmayın

Oyuncu Hayal Köseoğlu'ndan 2. turda kimi destekleyeceği bilinmeyen Sinan Oğan'a açık mektup: Bizi yalnız bırakmayın

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com – Magazin

- Reklam -