Ana SayfaMagazinÖlümü herkesi yasa boğan Cüneyt Arkın'ın Türk milletiyle ilgili sözleri, izleyenleri duygulandırdı

Ölümü herkesi yasa boğan Cüneyt Arkın’ın Türk milletiyle ilgili sözleri, izleyenleri duygulandırdı

- Advertisement -

Türkiye’nin en büyük sanatçılarından biri olan Cüneyt Arkın, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Arkın’ın daha önce katıldığı bir programda “Türk halkına doyamadım. Ah Anadolu. Dünyanın en büyük zenginliği” şeklindeki sözleri ise izleyenleri duygulandırdı.

Türkiye‘nin yetiştirdiği en büyük sanatçıların başında gelen usta oyuncu Cüneyt Arkın(85), geçtiğimiz salı günü rahatsızlanmasının ardından kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Arkın’ın vefatı tüm Türkiye‘yi derinden yasa boğdu.

Cüneyt Arkın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milletine olan bağlılığını her fırsatta dile getirdi. Hatta Arkın, filmlerinde daima Türk milletinin kahramanlıklarını işlemekten büyük mutluluk duyduğunu dile getiriyordu.

Arkın’ın oğlu Kağan Cüreklibatır ile katıldığı bir programdaki sözleri, sosyal medyada yeniden gündem oldu. Arkın bu programda ölümle ilgili konunungelmesi üzerine, “Ben korkmuyorum. Hazırlıklıyım. Unumu eledim. Türk halkına doyamadım ama. Ah Türk halkı. Anadolu, ah Anadolu. Dünyanın en büyük zenginliği” ifadelerini kullanması, duyanları duygulandırdı.

Arkın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim babam Kurtuluş Savaşı gazisiydi. Bir gün bile madalyasını takmadı. Ya baba bari bayramlarda takalım diyordum. Yok oğlum, övünmek gibi olur diyordu. Biz bu insanların kanları sayesinde buradayız.”

Barış Yahya Çinçin
Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com – Magazin

Cüneyt Arkın Türkiye Magazin Haberler

- Reklam -