Ana SayfaMagazinÖdül törenine Fincancı tepkisiyle damga vuran oyuncu Burak Haktanır, kendisini üzen tek...

Ödül törenine Fincancı tepkisiyle damga vuran oyuncu Burak Haktanır, kendisini üzen tek şeyi açıkladı

Politika Haberleri

- Advertisement -

Boğaziçi Film Festivali’nin ödül törenine, geçtiğimiz günlerde TSK’ya yönelik ‘kimyasal silah kullandılar’ iddiası nedeniyle tutuklanan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincacı’yla ilgili gerginlik damga vurdu. Yönetmen Özcan Alper, aldığı ödülü “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklanan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya ithaf etti.

Özcan Alper’e tepki oyuncu Burak Haktanır adlı oyuncudan geldi. Burak Haktanır, ödül salonunda “O kadın TSK’ya iftira attı. Kaç gündür bütün PKK sayfaları onu destekliyor” diye bağırdı. Sahneye çıkan yönetmen Selcen Ergün ise Burak Haktanır’ı “eril dil” kullandığı gerekçesiyle eleştirdi.

24 TV’de yayınlanan “Araf’ta Sorular”da Esra Elönü’nün konuğu olan Haktanır, burada da TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya tepkisi sürdürdü. Oyuncu Haktanır, “Türk Silahlı Kuvvetleri kim? Gece başımızı yastığımıza rahatça koyabiliyorsak, huzur içinde yaşayabiliyorsak, bu canı pahasına mücadele eden Mehmetçik sayesindedir.” dedi.

“Ben orada, haklı bir tepki ortaya koydum, bu haklı tepki sonrası inanılmaz bir destek gördüm.” diyen Haktanır, diğer sanatçıların bu durum karşısında sessiz kalmasına da değindi. Oyuncu, “Keşke o an birkaç kişi daha benzer tepkiyi gösterseydi.” diye konuştu.

Haberler.com – Politika

Şebnem Korur Fincancı Magazin Politika Güncel Haberler

- Reklam -