Ana SayfaMagazinNihal ve Bahar Candan emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

Nihal ve Bahar Candan emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

- Advertisement -

Sosyal medya fenomeni kardeşler Nihal ve Bahar Candan’ın emniyetteki sorguları tamamlandı. Suçlamaları kabul etmeyen Candan kardeşler, adliyeye sevk edildi. Bahar Candan emniyetten çıkartılırken gülümserken Nihal Candan da soruları cevapsız bıraktı.

Örgütün parasını aklama suçlamasıyla gözaltına alınan Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin emniyetteki sorguları tamamlandı. Candan kardeşlerin verdiği ifadede, suç gelirlerini aklama ve dolandırıcılık suçlarını kabul etmediği öğrenildi. Kardeşler, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ÖRGÜT LİDERİ HAKKINDA UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

Nihal ve Bahar Candan’a geçtiğimiz mayıs ayında Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda tutuklanan çete lideri Onur Apaydın’la ilişkileri sorulduğunda Nihal Candan, Onur Apaydın’ın eski erkek arkadaşı olduğunu, kendisinden uzun süre önce ayrıldığını söyledi. Candan ayrıca, Onur Apaydın’ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini ve onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını belirtti. Candan, Onur Apaydın’ın gerçek ismini bu süreçte öğrendiğini ifade etti.

Nihal ve Bahar Candan'ın emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

RESTORANLARA GİTME SEBEBİNİ AÇIKLADILAR

Çetenin mağdurlara güven vermek için Nihal ve Bahar Candan kardeşleri lüks restoranlarda yapılan görüşmelere götürdüğü ortaya çıkmıştı. Nihal Candan ifadesinde bu konuyla ilgili, o dönem Onur Apaydın’ın erkek arkadaşı olduğu için, onunla yemekli yerlere veya gece kulüplerine gittiğini ama bir dolandırıcılık organizasyonun içinde yer almadığını öne sürdü. Bahar Candan ayrıca, kendilerinden başka birçok ünlü ismin de o restoranlara gittiğini belirtti.

Nihal ve Bahar Candan'ın emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

SUÇLAMALARI REDDETTİLER

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçlamaları kabul etmedi. Candan kardeşler, polis tarafından kendilerine sorulan isimleri de tanımadıklarını belirti. Bahar Candan’ın sosyal medya hesabında yaptığı “Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı” başlıklı paylaşımının sorulması üzerine Candan, “O paylaşımda 2 yazacağıma yanlışlıkla 12 yazdım ve amacım espriydi” dedi.

Nihal ve Bahar Candan'ın emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

ADLİYEYE SEVK EDİLİRKEN YÜZ İFADELERİ DİKKAT ÇEKTİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Nihal Candan, Bahar Candan ve İsrafil S. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Emniyetten çıkarılan Bahar Candan kameralara gülümseyerek polis aracına binerken Nihal Candan da havaya bakarak sorulara cevap vermedi.

Nihal ve Bahar Candan'ın emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

“UCUZ ARAÇ” YALANIYLA DOLANDIRDILAR

İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 3 yıl önce İstanbul’da “Gümrükten hacizli otomobil getirerek yarı fiyata satıyoruz” yalanıyla birçok kişiyi dolandıran Eren Koç’un liderliğini yaptığı çeteyi çökertti. Çetenin elde ettiği paralarla Tokat’ta hayvan yetiştiriciliği yaptığı ve 90 milyon lira vurgun yaptığı belirlendi. Çetede Onur Apaydın’ın liderliğindeki başka bir ekibin de “ucuz araç” sözüyle 13 kişiyi yaklaşık 10 milyon lira dolandırdığı tespit edildi. Bu çete de polis ekiplerince çökertildi.

Nihal ve Bahar Candan'ın emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

CANDAN KARDEŞLERİ REKLAM YÜZÜ OLARAK KULLANMIŞ

Polis soruşturma kapsamında dün sosyal medya fenomenleri Gül Nihal Candan (Çiçek) ile (Alisya) Bahar Candan’ı gözaltına aldı. Çete liderlerinden Onur Apaydın’ın tuzağına düşürmek istediği müştekileri lüks restoranlara çağırarak yemek yedirdiği ve bu sırada sözde satışını yapacağı araçların tanıtımını yaptığı belirlendi. Apaydan’ın bu tanıtımlarda arkadaşları olan Bahar Candan ile Nihal Candan’ı reklam yüzü ve konu mankeni olarak kullandığı tespit edildi.

Nihal ve Bahar Candan'ın emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE SUÇ KAYITLARI

Nihal Candan’ın poliste 3, Bahar Candan’ın ise 2 kaydının olduğu ortaya çıktı. Polis ekipleri Nihal Candan’ın ismini Gülnihal olarak değiştirdiğini belirledi. Onur Apaydın’ın dolandırıcılıktan elde ettiği paraları daha sonra Candan kardeşler üzerinden akladığı ileri sürülüyor. Soruşturma kapsamında Hacı İsrafil Sağlam da Kars’ta gözaltına alındı.

Nihal ve Bahar Candan emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

MÜTALAA AÇIKLANDI

Ucuza araç sattıklarını söyleyerek vatandaşları ‘sazan sarmalı’ yöntemiyle dolandıran ve güven kazanmak için mağdurlarla yaptıkları görüşmelere Bahar ve Nihal Candan kardeşleri de çağırdığı iddia edilen örgüt yöneticisi ve üyelerinin yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Cumhuriyet savcısı mütalaasında örgüt lideri Eren Koç’un 400 yıldan bin 328 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Resmi kurum ve kuruluşların icradan satışa çıkardığı araçları ucuza satma vaadiyle 66 vatandaşı dolandıran suç örgütü davasının görülmesine devam edildi. Sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan’ın da mağdurlarla yapılan görüşmelere katıldığı iddiasıyla bugün gözaltına alındığı davaya ilişkin mütalaa açıklandı. Küçükçekmece 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15. celsesi görülen duruşmada bir kısım sanıklar ve müştekiler hazır bulundu.

Nihal ve Bahar Candan emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

- Reklam -