Ana SayfaYaşamdanNe izlesek? En iyi aksiyon filmleri

Ne izlesek? En iyi aksiyon filmleri

Canınız sıkıldı ancak durağan bir film de izlemek istemiyorsanız, son dönemin en gözde aksiyon filmleri ile gelmiş geçmiş en iyi aksiyon klasiklerine göz atın. Aksiyonu bol bu filmler sizi çok etkileyecek. Aksiyonlu, gerilim dolu, heyecanın hiç bitmediği en iyi macera ve en iyi aksiyon film önerileri ile gecenize renk katacaksınız. İşte ne izlesek diyenler için, film önerileri isteyenler için en iyi aksiyon filmleri…

- Advertisement -

THE PLATFORM IMDb: 7.0

THE PLATFORM IMDb: 7.0

Seviye başına bir hücreli dikey bir hapishane. 

Hücre başına iki kişi. Günde sadece bir yem platformu ve beslemek için iki dakika. 

Delik’te kapana kısılmış sonsuz bir kabus.

The platform, nefesinizi tutarak izleyeceğiniz kafa karıştırıcı bir film…

TWO DISTANCE STRANGERS IMDb: 6.9

TWO DISTANCE STRANGERS IMDb: 6.9

Asla kaçırılmaması gereken bir kısa film.

Eve, köpeğine gitmeye çalışan bir adam, onu bir polisle yaşadığı ölümcül bir karşılaşmayı yeniden yaşamaya zorlayan bir zaman döngüsünde sıkışıp kalır.

SOLUKSUZ IMDb: 5.7

SOLUKSUZ IMDb: 5.7

Bir kazayı örtbas etmek için aşırıya kaçan yozlaşmış bir polisin hayatı, gizemli bir tanıktan tehditler almaya başlayınca kontrolden çıkar.

DONMA NOKTASI IMDb: 6.2

DONMA NOKTASI IMDb: 6.2

Yalnız bir yolda, bir hapishane nakliye aracı vahşice saldırıya uğrar. Arabayı süren polis Martin hayatta kalır ve konumunu güçlendirirken, dolandırıcılar onu bitirmenin bir yolunu arar.

RED NOTICE IMDb: 6.4

RED NOTICE IMDb: 6.4

Bir Interpol ajanı dünyanın en çok aranan sanat hırsızını takip eder.

SECURITY  IMDb: 5.7

SECURITY IMDb: 5.7

Antonio Banderas’tan 2017 yılında çekilmiş başarılı bir aksiyon filmi.

Bir güvenlik görevlisi, duruşmaya tanık olarak katıldığı için bir çete tarafından hedef alınan on bir yaşındaki bir kızı koruyor.

EXTRACTION IMDb: 6.7

EXTRACTION IMDb: 6.7

Korkusuz bir karaborsa paralı askeri olan Tyler Rake, hapsedilmiş bir uluslararası suç lordunun kaçırılan oğlunu kurtarmak için askere alındığında, kariyerinin en ölümcül çıkarımına girişir.

TETİKÇİ IMDb: 7.2

TETİKÇİ IMDb: 7.2

Eski bir keskin nişancıdan (Mark Wahlberg) son bir görev için işine geri dönmesi istenir. Ancak bu yeni görevi sırasında ABD Başkanına yönelik bir suikast senaryosu tuzağına düştüğünü fark etmesi uzun sürmez. Öncelikle bu komplo üzerindeki karanlık perdeyi kaldırmak zorundadır.

OKSİJEN IMDb: 6.5

OKSİJEN IMDb: 6.5

Bir kadın, oraya nasıl geldiğini hatırlamadan kriyojenik bir odada uyanır. 

Oksijeni tükenirken, kabusundan kurtulmanın bir yolunu bulmak için hafızasını yeniden inşa etmesi gerekiyor.

MUHTEŞEM YEDİLİ IMDb: 6.9

MUHTEŞEM YEDİLİ IMDb: 6.9

Farklı geçmişlere sahip yedi silahlı adam, kasabasını yıkıcı bir sanayicinin özel ordusundan korumak için kinci bir genç dul tarafından bir araya getirilir.

BEN EFSANEYİM IMDb: 7.2

BEN EFSANEYİM IMDb: 7.2

Hala izlemeyen kaldıysa, bu kendi alanında bir baş yapıt!

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan, önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.

Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

SKYFALL IMDb:7.7

SKYFALL IMDb:7.7

Bond’un M’e karşı sadakati sınanacaktır, çünkü M geçmişiyle yüzleşmeye başlar. MI6 saldırıya uğrayınca, kişisel bedeli ne olursa olsun 007’nin tehdidi bulup yok etmesi gerekecektir. 

GELECEĞE ÇAĞRI IMDb:7.5

GELECEĞE ÇAĞRI IMDb:7.5

Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) her gece Mars hakkında rüyalar gören bir işçidir. Meraklanan Quaid, anı transferi yoluyla insanları tatile yollayan Rekall Inc. isimli şirketten Mars tatili satın alır. Fakat anı transferi sırasında meydana gelen bir kaza genç adamın zihnini altüst eder. Kendini bir gizli ajan olarak, Mars’ın zalim hakimi Coogan’a karşı mücadele ederken bulur

GÖREVİMİZ TEHLİKE 4 IMDb:7.4

GÖREVİMİZ TEHLİKE 4 IMDb:7.4

IMF küresel bir terörist bombalama komplosuna dahil olduğunda kapatılır. Ethan Hunt (Tom Cruise) ve yeni ekibi teşkilatın adını temize çıkarmak için Hayalet Protokol adında gizli bir göreve başlatılır. Yardım almadan, kimseyle iletişime geçmeden ve tamamen gizli olarak… 

CEHEMMEN MELEKLERİ 3 IMDb: 6.6

CEHEMMEN MELEKLERİ 3 IMDb: 6.6

Bay Church için oldukça basit bir işi aldıktan sonra, Expendables’ın plânları yanlış gider ve içlerinden biri, rakip bir paralı asker olan Jean Vilain tarafından öldürülür. Expendables, yeni üyeleri Billy the Kid ve Maggie ile ölümcül bir silâhı durdurmak ve kardeşlerini öldüren caniden intikam almak için düşman bölgesine doğru yola çıkar.

DEJA VU  IMDb:7.0

DEJA VU IMDb:7.0

Kısaca Deja Vu olarak bilinen olayın rahatsız edici gizemini herkes bir şekilde deneyimlemiştir. Birisiyle yeni tanıştığınızda sanki onu yıllardır tanıyormuş gibi bir hisse kapılırsınız. Veya herhangi bir yere ilk defa gittiğiniz halde sanki orada daha önce bulunmuş gibi hissedersiniz. Kısacası Deja Vu adı verilen duyguyu bilmeyen yoktur denilebilir. Peki, ya bu tuhaf ve tüyler ürpertici duygu aslında geçmişten gönderilen bir uyarıysa… Veya bilinmeyen geleceğe dair ipuçlarını barındırıyorsa…

AJAN SALT  IMDb:6.4

AJAN SALT IMDb:6.4

CIA ajanı Evelyn Salt, başkana suikast yapan bir Rus casusu olmaktan dolayı suçlanır.Salt başka birinin suikast düzenlediğini ve kendi suçsuzluğunu kanıtlaması gerekmektedir.

DENGE IMDb:7.4

DENGE IMDb:7.4

Üçüncü Dünya Savaşının yaralarını zor da olsa sarmayı başarabilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak veya sanatla ilgilenmek yasaktır. Duyguları tetikleyecek hareketler ya da açığa vuracak davranışların cezası çok büyüktür. Üst düzey bir güvenlik elemanı olan Rahip John Preston (C. Bale) kurallara karşı gelenleri bulup yok etmekle görevlendirilmiştir. Günü birinde Preston kimliğinden uzaklaşmaya başlar. 

JURASSIC PARK 3 IMDB: 5.9

JURASSIC PARK 3 IMDB: 5.9

Tam sekiz yıl önce John Hammond, 65 milyon yıl öncesi,dinazorların yaşadığı çağa ait sivrisinek fosilerinden alınan kan örnekleri sayesinde, DNA moleküllerinden yaratılan ve genetik mühendisliğin ürünü olan dinazorların özgürce dolaşmasını sağlayan Jurassic Park projesini hayata geçirmişti. Sekiz yıl sonra ise, Isa Sorna adası dışında bir başka ada da bilimsel çalışmalar yapılmış ve burada bazı yeni türlerde de dinazorlar üretilmiştir. Büyük bir Jurassic Park deneyimi yaşamış olan Paleog Dr.Allen Grant,dinazor kemikleri üzerinde yaptığı araştırmalarına devam etmektedir.Bir gün kapısını çok zengin olduklarını söyleyen bir karı-koca çalar. Çift, Grant’e Jurassic Park tesisine uçakla bir tur düzenlemek istediklerini ve kendisinin onlara eşlik etmesini isterler.Allen başta isteksiz görünse de teklifi güzel bir ücret karşılığında kabul eder. Ancak işler istedikleri gibi gitmeyecek ve kandırıldığını öğrenecektir

- Reklam -