Ana SayfaMagazinNagehan Alçı'dan Gülşen'in tutuklanmasına tepki: Tam bir hukuk cinayeti, bir an önce...

Nagehan Alçı’dan Gülşen’in tutuklanmasına tepki: Tam bir hukuk cinayeti, bir an önce özgürlüğüne kavuşmalı

- Advertisement -

Magazin Haberleri

Şarkıcı Gülşen‘in geçtiğimiz nisan ayında İmam Hatipli bir kişiye yönelik, “Sapıklığı oradan geliyor herhalde” şeklindeki sözleri, sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen‘in tepki çeken sözleri nedeniyle harekete geçti.

Savcılık “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan resen soruşturma başlattı. Gülşen, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında polis ile mevcutlu olarak Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Gülşen‘in savcılığa verdiği ifadenin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmasına karar verildi.

Şarkıcı Gülşen‘in tutuklanması ise özellikle Twitter’da kullanıcıların bir kısmının büyük tepkisine neden oldu. Tutuklama kararına tepki gösteren isimlerden biri de gazeteci Nagehan Alçı’ydı.

Alçı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ” Gülşen‘in tutuklanması tam bir hukuk cinayeti. Yargısal aşırılık bu. Yapmayın etmeyin sayın savcılar, sayın hakimler. İnsaf lütfen” ifadesini kullandı.

Alçı şöyle devam etti; “Adalet mi şimdi bu? Gülşen‘in sözleri çok çirkindi ama özür metni çok samimi, çok içtendi. Numaradan bir özür değildi. Gülşen özgürlüğüne kavuşmalı…”

Nagehan Alçı'dan Gülşen'in tutuklanmasına tepki: Tam bir hukuk cinayeti, bir an önce özgürlüğüne kavuşmalı

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com – Magazin

Nagehan Alçı Gülşen Magazin Güncel Haberler

- Reklam -
Exit mobile version