Ana SayfaMagazinMusa Orhan'a hakaret suçundan yargılanan Ezgi Mola, para cezası aldı

Musa Orhan’a hakaret suçundan yargılanan Ezgi Mola, para cezası aldı

- Advertisement -

Batman’da intihar eden İpek Er’in ölümüyle ilgili yargılanan Musa Orhan hakkındaki paylaşımı nedeniyle hakaret suçundan yargılanan Ezgi Mola, 6 bin 950 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Cinsel saldırı iddiasıyla yargılanan Musa Orhan‘a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan oyuncu Ezgi Mola‘nın karar duruşması Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Mola, duruşma salonunda hazır bulundu.

‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçundan yargılanan uzman çavuş Musa Orhan hakkında ‘hakaret’ içerikli tweet attığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Mola’ya, ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenmişti.

Musa Orhan'a hakaret suçundan yargılanan Ezgi Mola, para cezası aldı

Bugün görülen karar duruşmasında son sözlerini söyleyen Mola, “Sanığı tanımam, bu söylemim tecavüzcülere ve tecavüzcü potansiyeli olan kişileridir. Benim söylemimden önce yapılan haberleri okuduktan sonra bu adamı tecavüzcü olarak değerlendirdim. Sert olmayacak şekilde düşüncemi belirttim. Kim olsa aynı tepkiyi gösterirdi. Sanatçı olarak sesimi duyurdum herkes gibi tepkimi dile getirdim” dedi.

Sanık Mola ve taraf avukatlarının beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Mola’ya ‘hakaret’ suçundan 6 bin 960 TL adli para cezasına hükmetti.

Batman‘da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla uzman çavuş Musa Orhan hakkında cinsel saldırı suçundan Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Sanık hakkında verilen tahliye kararı kamuoyunda büyük tepki yaratmış Ezgi Mola da Twitter’dan paylaşım yaparak “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun! #MusaOrhantutuklansın” demişti. Orhan’ın avukatı yaşanan olayların ardından Mehmet Erkan Akkuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Musa Orhan'a hakaret suçundan yargılanan Ezgi Mola, para cezası aldı

Hakaret suçunun uzlaşmaya tabi suçlar kapsamında olması nedeniyle savcılık, dosyayı uzlaştırma bürosuna göndermişti. Taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları sorulmuştu. Orhan’ın avukatı, “Mola özür mesajı yayınlasın” demiş ancak Mola reddetmişti. Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açmıştı.

Musa Orhan'a hakaret suçundan yargılanan Ezgi Mola, para cezası aldıMusa Orhan

Demirören Haber Ajansı / Magazin

Musa Orhan, Ezgi Mola, Hakaret, Batman, Magazin, Güncel, Haberler

- Reklam -