Ana SayfaMagazinMüjdat Gezen'den Muharrem İnce'ye açık mektup: Durumu bir kere daha süzgecinden geçir

Müjdat Gezen’den Muharrem İnce’ye açık mektup: Durumu bir kere daha süzgecinden geçir

- Advertisement -

Usta oyuncu Müjdat Gezen, cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye açık bir mektup yazdı. İnce’nin adaylığıyla ilgili düşüncelerini paylaşan Gezen, “Seni gerçekten sevdiğimi bilirsin. Okulumdan dolayı geniş bir kitlem var ve hemen hemen tamamının fikri şu ki sen aday olduğunda Millet İttifakı oy kaybedecek. Seçim ikinci tura kalacak. Durumu aklının süzgecinden bir kere daha geçir” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 100 bin imza toplayarak cumhurbaşkanı adayı oldu. Gündeme dair yaptığı yorumlarla sık sık adından söz ettiren usta oyuncu Müjdat Gezen de Cumhuriyet’teki köşesinde Muharrem İnce’ye açık mektup yazdı.

“SEN ADAY OLDUĞUNDA MİLLET İTTİFAKI OY KAYBEDECEK”

İnce’nin adaylık sürecini bir kez daha düşmesi gerektiğini söyleyen Müjdat Gezen, mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Muharrem İnce… Seni gerçekten sevdiğimi bilirsin. Bir kere içtensin, samimisin. Öğretmensin. Düşündüm taşındım, sana bu mektubu ‘Yazayım mı, yazmayayım mı’ diye. Sonunda senin dürüstlüğüne olan inancım ağır bastı. Ve yazmaya karar verdim. Bildiğin gibi okulumda yedi yaşından, yetmiş yaşına kadar öğrencim var. Toplam yedi yüz civarında. Bunları velileriyle çarptığın zaman, oldukça kalabalık bir kitle oluşuyor. Hemen hemen tamamının fikri şu ki sen aday olduğunda Millet İttifakı oy kaybedecek. Seçim ikinci tura kalacak. Ve Erdoğan’ın istediği olacak.”

“DURUMU AKLININ SÜZGECİNDEN BİR KERE DAHA GEÇİR”

Oysa tanıdığım kadarıyla, sen iyi bir demokratsın. Durumu aklının süzgecinden bir kere daha geçir. Türkiye kritik bir dönemeçte. Senin gibi vatansever birinin, sonradan zor durumda kalmasını içim hazmedemiyor. Değerli kardeşim bundan sonrası tamamen sana ait. Her iki durumda da yolun açık olsun. Sevgi ve saygılarımla…”

Seçim Sonuçları
Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com – Magazin

- Reklam -