Ana SayfaMagazinMilyoner'de 1 milyon liralık son soruya kadar geldi! Yanıtı gördüğündeki tepkisi görülmeye...

Milyoner’de 1 milyon liralık son soruya kadar geldi! Yanıtı gördüğündeki tepkisi görülmeye değer

- Advertisement -

Kim Milyoner İster yarışmasından ender görülen anlardan biri yaşandı. 1 milyon lira değerindeki son soruya gelen genç, “Hangisi Dede Korkut Hikayeleri’ndeki karakterlerden biri değildir?” sorusu karşısında doğru cevaptan emin olamayınca yarışmadan çekilme kararı aldı. Devam etme kararı alsaydı B şıkkını söyleyeceğini belirten genç, doğru cevabın A şıkkı olduğunu görünce “Oh be” diyerek rahat bir nefes aldı.

Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu’nun yaptığı Kim Milyoner İster’de 20 yaşındaki yarışmacı Batu Alıcı, 11. soruyu da doğru yanıtlayarak 1 milyon TL’lik soruyu açtırmayı başardı. Ancak tam bu sırada zilin çalması nedeniyle programın sonuna gelinmişti. Programın yeni bölümünün bu akşam yayınlanmasıyla son soru da ortaya çıktı.

Final sorusunda “Hangisi ‘Dede Korkut Hikayeleri’ndeki karakterlerden biri değildir?” diye soruldu. Şıklar ise şu şekilde verildi:

  • A: Bala Hatun (Doğru yanıt)
  • B: Banu Çiçek
  • C: Bamsı Beyrek
  • D: Bayındır Han

Milyoner'de 1 milyon liralık son soruya kadar geldi! Yanıtı gördüğündeki tepkisi görülmeye değer

Doğru cevabı A şıkkı olan soruyla ilgili 20 yaşındaki yarışmacı yanıttan emin olamadı ve çekilme kararı aldı. Bunun üzerine İmirzalıoğlu, “Peki, devam etseydin hangi şıkkı seçersin?” diye sordu. Bunun üzerine Alıcı, B şıkkı olan Banu Çiçek yanıtını vereceğini söyledi. Doğru cevabın Bala Hatun olduğunu duyan genç rahat bir nefes aldı.

Milyoner'de 1 milyon liralık son soruya kadar geldi! Yanıtı gördüğündeki tepkisi görülmeye değer

1 milyon TL’lik 12. sorunun hemen öncesinde sorulan 400 bin liralık 11. soruda, “Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan Atatürk’e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldı?” denildi.

Sorunun şıkları ise şöyle sıralandı:

A- 170 cm, 68-70 kg, 40 numara

B- 172 cm, 71-73 kg, 41 numara

C- 174 cm, 74-76 kg, 42 numara (CEVAP)

D- 176 cm, 77-79 kg, 43 numara

Haberler.com / Emre İliksiz – Magazin

- Reklam -