Ana SayfaMagazinMFÖ, 52 yıllık dostları Özkan Uğur'a sahnede veda etti: Özkanım hoşça kal

MFÖ, 52 yıllık dostları Özkan Uğur’a sahnede veda etti: Özkanım hoşça kal

- Advertisement -

Mazhar Alanson ve Fuat Güner, 52 yıllık dostu Özkan Uğur’a sahnede veda etti. Güner ve Alanson, Uğur’a veda konuşması yaparken gözyaşlarına boğuldu. Alanson konuşmasında MFÖ şarkısıyla dostuna veda ederek “Biz nasıl unutacağız? Ne yapacağız çaresiz? Yalnız gitmeden önce bir şey söylemek istiyorum. Ele güne karşı yapayalnız böyle de bırakılmaz ki” dedi.

Cumartesi günü hayatı kaybeden Özkan Uğur için Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenleniyor. MFÖ grubu 52 yıllık dostları ve iş arkadaşlarına sahnede veda etti. Mazhar Alanson ve Fuat Güner, konuşmakta güçlük çekti. Güner ,” Hiçbir söz ve hiçbir gözyaşı onun acısını içimizden attıramaz Özkan’ım yeniden buluşmak üzere hoşça kal” dedi. Mazhar Alanson ise “Biz nasıl unutacağız. Ne yapacağız çaresiz. Başka bir şey söylemek istemiyorum. Yalnız gitmeden önce bir şey söylemek istiyorum . Ele güne karşı yapayalnız böyle de bırakılmaz ki” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden MFÖ grubunun üyelerinden usta sanatçı Özkan Uğur, son yolculuğuna uğurlanıyor. AKM’de düzenlenen törene sanatçılar katılırken, Özkan Uğur’un tabutunun başına sanat hayatı boyunca yol arkadaşı olan gitarı konuldu. Usta sanatçı için şimdi Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenleniyor. Uğur’un ölümüyle yıkılan Mazhar Alanson ve Fuat Güner konuşmak için çıktıkları sahnede güçlükle ayakta durmakta güçlük çekti.

MFÖ, 52 yıllık dostları Özkan Uğur'a sahnede veda etti: Özkanım hoşça kal

MFÖ Grubu’nun üyelerinden Fuat Üner 52 yıllık dostuna veda ederken “Özkan bu salonda bulunan herkes için hatta ülkemizdeki herkes için çok önemli bir kayıp. Kimileri Özkan’ı MFÖ’nün Ö’sü olarak tanır, kimileri sahne sanatçısı, kimileri ise neşeli ve iyi kalpli bir ağabey olarak tanır. Ama benim için tam 52 yıllık dostum, iş ortağım. Hiçbir söz ve hiçbir gözyaşı onun acısını içimizden attıramaz Özkan’ım yeniden buluşmak üzere hoşça kal” dedi.

MFÖ, 52 yıllık dostları Özkan Uğur'a sahnede veda etti: Özkanım hoşça kal

Törende ayakta güçlükle duran ve gözyaşlarına hakim olamayan Mazhar Alanson ise şunları söyledi; “Özkan’ım şu anda burada olduğunu hissediyorum. Konuşma hazırlayamadım ama 2-3 gündür halimiz darmaduman. Meşhur lafları vardır. 3’ümüz kimsenin anlamamasını istediğimiz konuyu kuş diliyle konuşurduk. Bunu herkes biliyor. Biz yakınları zaten biliyoruz. Özkancım herhalde sen de hissediyordun. Bu kadar sevildiğini herhalde sen de bilmiyordun. Meğer bütün Türkiye severmiş. Tanıyan tanımayan herkes herkes. Biz nasıl unutacağız. Ne yapacağız çaresiz. Başka bir şey söylemek istemiyorum. Yalnız gitmeden önce bir şey söylemek istiyorum . Ele güne karşı yapayalnız böyle de bırakılmaz ki.”

Zehra Yaşık
Editör Haberler.com – Kültür Sanat

- Reklam -